Blackberry İnternet Servisi (Bis)

Bilindiği üzere Blackberry marka telefonlarda internet kullanımı diğer markalara göre biraz farklı. Tabii yeni cihazlar için böyle bir durum söz konusu değil. Blackberry 10 işletim sisteminden itibaren Bis paketine gerek kalmadan internet kullanımı mümkün olacak.

Bis paketi ile push e-mail teknolojisini kullanarak maillerinize ulaşabilir,  BBM(Blackberry Messenger) kullanabilir, direk cihazın işletim sistemine entegre edilmiş sosyal ağlara(facebook, twitter, youtube vb.) tarayıcaya gerek kalmadan erişebilirsiniz. Ayrıca uygulama marketinden indirdiğiniz uygulamalar da Blackberry internet servisi(BİS) kullanır.

Peki Blackberry için internet servisini operatörler ne kadara sunuyor ve paket alımlarını gerçekleştirmek nasıl oluyor?

TURKCELL 

Turkcell bireysel kullanıcılar için iki farklı paket sunuyor ve bu paketleri hem faturalı hem de faturasız hat sahipleri alabiliyor.

Blackberry telefonunu yoğun kullanan biriyseniz mutlaka ikinci paket olan Full paketi tercih edin. Zira başlangıç paketinde bir takım opsiyonlar kısıtlı.

turkcell blackberry internet paketleri

 

BlackBerry 100 MB Giriş Paketi‘ni satın almak için BB100MB yazıp 2222‘ye göndermek gerekiyor.

BlackBerry 1 GB Full Paketi‘ni satın almak için ise BB1GB yazıp 2222‘ye göndermek gerekiyor.

Ayrıca Turkcell Bis Paketlerini almak için Turkcell Online İşlemler’i kullanabilir ya da Müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Unutmamak gerekir ki Bis paketleri, iptal ettirmediğiniz sürece otomatik olarak yenilenir.

Daha detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

 

VODAFONE

Vodafone da Blackberry için iki farklı paket opsiyonu sunuyor. Ancak bu paketlerden birine faturalı hat kullanıcıları sahip olabilirken, diğerine ön ödemeli hat kullanıcıları sahip olabiliyor.

Faturasız hatlar için sunulan Blackberry Data Servisi’nde 100 Mb adil kullanım limiti bulunuyor.

vodafone bis paketleri

 

Maalesef  Vodafone’da mesaj yoluyla Bis paketi alabilmeniz mümkün değil! Vodafone Blackberry Data Servisi aboneliği için Vodafone merkezlere başvurmak ya da Vodafone müşteri hizmetleri üzerinden işlem yapmak zorundasınız.

Yine Vodafone’da da Bis paketi aboneliği başladığında otomatik olarak her ay yenilenir.

Daha detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

 

AVEA

Avea Blackberry kullanıcıları için en fazla seçeneği sunan operatör. Ancak Avea bu konuda kapalı kutu durumda. Maalesef internet sitesinde bu konuda yeterli bilgi yer almıyor ve bilgilere ulaşmak oldukça zahmetli.

Avea faturalı hatlar için 2, faturasız hatlar için ise 3 farklı opsiyon sunuyor.

Faturalı Seçenekler

Faturalı Sınırsız Bis Paketi; Aylık 32,68 lira.
* Blackberry Messenger , Facebook, Twitter ve BB Apn ile çalışan uygulamaları sınırsız kullanım sağlar. Cihazın modem olarak kullanılması ve diğer Apn seçenekleri için 4Gb limit bulunmaktadır.

Faturalı Sınırlı Bis Paketi; Aylık 15,48 lira.
** Sınırlı pakette wap ve internet apn’leri pakete dahil değildir. 2MB limit vardır. Limit aşımındaki data kullanımları için ücretlendiriliyor.

Faturasız Seçenekler

BB Özgür Paket; Aylık 16 lira.
Bir adet kişisel mail tanımlayabilir, anlık ve sosyal mesajlaşma uygulamalarını kullanabilir, 1 GB limit dahilinde wap, internet ve Blackberry Apn’ler kullanılabilmektedir. ABONE BB 1GB yazıp 5555‘e sms göndererek abone olunabilir.

BB Ekonomik Paket; Aylık 9 lira.
Özgür paketten farkı 250 MB limit olması. Ayrıca kişisel e-posta tanımlama yapılamıyor. ABONE BB 250MB yazıp 5555‘e sms göndererek abone olunabilir.

BBM Paketi; Aylık 5 lira.
Sınırsız BBM kullanımı sağlar, tarayıcı kullanımları ücrete tabidir. Kişisel e-posta tanımlaması yapılamıyor. ABONE BBM yazıp 5555′e sms göndererek de abone olunabilir.

Ayrıca paketleri almak için yine Avea abone merkezi ya da müşteri hizmetleri seçeneğini kullanabilirsiniz.

Avea BlackBerry Bireysel Servisi 2 MB Paketi hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Avea BlackBerry Bireysel Servisi Sınırsız Paket hakkında daha detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

blackberry bis paketleri -

One thought on “Turkcell – Vodafone – Avea Bis Paketleri”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir