Turkcell ‘Üçlü Sim Kart’ Dönemini Başlatıyor

Turkcell kullanıcıların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak yeni bir sim kart tipi tanıttı; üçlü sim kart! Bu yeni ürünle kullanıcılar sim kartlarını üzerinde sürekli değişiklik yapmaktan veya yanlarında sim kart aparatı taşımaktan kurtuluyor.

Akıllı telefonların iyice yaygınlaşması zamanla kullanıcı ihtiyaçlarını değiştirdi. Sürekli küçülen sim kartlar da bunlardan bir tanesi. Özellikle sıklıkla telefonun değiştirmek zorunda kalanlar için bir eziyet haline dönüşen sim kart işkencesi, Turkcell’in yeni tasarım sim kartlarıyla son bulacak gibi.

Yeni ürün normal bir sim kart olarak ambalajından çıkarılıyor ve üç farklı boy olarak kullanılabiliyor. Sim kartın çerçevelerini atılmadığı sürece micro, nano ya da normal sim kart olarak kullanılabilecek.

Turkcell tarafından tanıtılan bu yeni sim kart tipi dünyada ilk! Standart, mikro ve nano SIM kartlar, dünyada ilk kez bir operatör tarafından “üçü bir arada” tasarımla sunuluyor.

Henüz bayilere dağıtımı başlamayan yeni sim kart tipinin 2014 yılıyla birlikte yaygınlaşması ve zamanla diğer operatörler tarafından da sunulması ve bekleniyor.

‘Üçlü sim kart’ yeni bir alternatif olacak ancak hat fiyatlarında herhangi bir değişikliğe yol açmayacak.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir