Turkcell T70 akıllı telefonunuzun desen kilidini unuttuysanız veya bloke ettiyseniz, telefonunuzu sıfırlamak istiyorsanız uygulama hataları gibi yazılımsal sorunlar gibi hatalarla karşılaşıyorsanız, format atma yöntemiyle bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Turkcell T70’e format atmadan önce telefonunuzun şarjı en az %25 olmak zorundadır! Peki neden? Çünkü bu işlem uzun da, kısa da sürebilir. Eğer şarjınız düşükse ve format atma işlemi sırasında kapanırsa, yazılımsal sorunlar oluşabilir, hatta belki bir daha açılmaz. Sim kartınızın veya hafıza kartınızın telefonda olmasında her hangi bir sakınca yoktur ve bu işlem telefonunuzu garanti dışı bırakmaz.

Turkcell T70’e format atmak için 2 farkı yol bulunur ve birincisi menü üzerinde iken, ikincisi tuş formatı şeklindedir. İlk yöntem şöyle, menü üzerinden Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika ayarlarına sıfırla> Cihazı sıfırla> Tümünü sil. Son dokunuş ile birlikte telefonunuz kapanır ve sıfırlanmış bir biçimde yeniden başlar. Artık telefonunuzu kişiselleştirip, yeniden kullanabilirsiniz.

turkcell-t70-format-atma

1.Adım: Telefonumuzun fiziksel tuşlarını kullanıyoruz. İlk önce ses açma ve güç tuşuna birlikte basıyoruz. Android yazısı geldiğinde güç tuşundan elimizi çekiyoruz ve ses açma tuşuna basmaya devam ediyoruz. Format ekranı geldiğinde ses açma tuşundan da elinizi çekin.

Önemli Uyarı: Android 5.1.1 ve üstü cihazlarda OEM kilidi kapalıysa formattan sonra sizden Google hesabını istenebilir. Hesap bilgilerini doğru şekilde giremezseniz cihazı kullanamayabilirsiniz.

2.Adım: wipe data/factory reset seçeneğinin üstüne ses kısma tuşu ile gelerek güç tuşuna basıyoruz; sonra Yes–delete all user data seçeneğinin üstüne gelip güç tuşu ile onaylıyoruz. Telefon sıfırlama işlemi yapar ve ilk ekrana geri döner. Bu aşamada ilk sırada ve zaten seçili durumda bulunan Reboot Systen Now seçeneğinin üzerine gelerek, Güç tuşuna basıyoruz. Telefonumuz yeniden başladıktan sonra kişiselleştirip, yeniden kullanabilirsiniz.

14 thoughts on “Turkcell T70’e Nasıl Format Atılır?”
  1. hocam s.a qualcomm işletim sistemine ait turkcel maxsi plus 5 ime repair işlemi ilgili bildiginiz bir yöntem varmı yada bu işltm sistemine sahim telfnlara repair işlemi hangi yöntemle oluyor yardımcı olurmusunuz

    1. maalesef. şimdiye kadar imei sorunuyla gelen t21 cihaz olmadı. o yüzden üzerinde çalışma fırsatımız olmadı ama qualcomm ise bu yönde bir arama gerçekleşttirin internette.

  2. formatladıktan sonra google hesabı isteniyor,hesabı hatırlamadığım için açamıyorum ne yapmam gerekiyor cihazı açmam için

    1. google hesabı uyarısını makalede not olarak belirtmiştik. samsung cihazlar için çeşitli yöntemler var ancak t70 için bildiğimiz bir yöntem maalesef şuan mevcut değil, internetten araştırıp bulduğunuz yöntemleri deneyebilirsiniz.

  3. t70 hangi bölüm girsem sadece sahip bunu kullana bilir diyor hangi uygulamayı actım acaba yardımcı olabilirmisiniz

  4. t70 frp rızasna düşmüş.kullanıcı değiştiriyorum ama 1 saniye sonra yine sahibi moduna geçiyor.sayın ceplik bunun için bir yöntem varmı.

  5. cihazım sürekli aılış ekranında kalıyordu dediklerinizi yaptım düzeldi fakat bu sefer de oem kilidi ile başım dertte kurtulmamın bir yolu var mıd ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir