Turkcell T70’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Turkcell T70 akıllı telefonunuzun ekranda gördüğünüz görüntüyü anlık olarak kaydedip,galeriye eklenmesiyle daha sonra düzenleme veya paylaşım gibi amaçlarla kullanabilrisiniz. Güncel mobil cihazlarda olduğu gibi Turkcell T70’de  bu özellik dahili olarak sunulduğundan  Play Store üzerinden herhangi bir uygulama edinmenize gerek yok.

Ekran Görüntüsü alma özelliği genel manasıyla ‘Screenshot’ olarak bilinir.Ekran görüntüsü çekme, ekran görüntüsü yakalama gibi bir çok ifade ile de adlandırılır. Girişte bahsettiğimiz gibi bu özellik tüm mobil cihazlarda kullanıcıya dahil olarak sunulmakta ve sabit bir tuş kombinasyonuyla uygulamanın kolayca yapılmasını sağlamakta.

Turkcell T70 ekran görüntüsü alabilmek için ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basıp, kısa bir süre beklemelisiniz.

turkcell-t70-ekran-goruntusu-alma

Güncel Android sürümüne sahip Turkcell marka Android telefonlarda ekran videosu kaydı yapabilmek de mümkün olmaktadır. Ancak bu özellik henüz dahili olarak sunulmaya başlanmadığı için uygulama kullanmak gerekmektedir. Bu için de Play Store’a girip, ‘Screen Recorder‘ şeklinde aratma yaparak, karşınıza çıkan uygulamaları deneyebilirsiniz.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir