Şub 05 2018

Turkcell T60 Yazılım Yükleme


Turkcell T60 telefonu Android işletim sistemiyle çalışır. Dolayısıyla uzun süreli kullanımlarda uygulamasal ve yazılımsal sorunlara maruz kalacaksınız. Bu tür işletim sistemleriyle ilgili sorunları çözmenin en kolay yolu telefona yeniden yazılım yüklemektir. Yazılım yüklemesi eksik ve hatalı sistem dosyalarını yenileyerek işletim sisteminin düzgün çalışmasını sağlayacaktır.

Yazılım yüklemesi aynı zamanda hem format hem de güncelleme işlevi görecektir. Yüklemeden sonra telefonunuzdaki tüm kişisel bilgi ve verileriniz silinecektir. Eğer menüye ulaşabiliyorsanız önemli bilgilerinizin yedeğini almanızı öneririz.

Yazılım yükleme işlemini gerçekleştirirken telefonun kapanmaması gerekir. Bu yüzden  telefonu şarj edip batarya şarj seviyesini %25’in üzerine çıkarın. Yazılım dosyasını yüklemek için bir hafıza kartına ihtiyacınız olacak.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Turkcell T60 Android 5.0.2 Firmware

Dosyayı indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın ve update.zip dosyasını hafıza kartının ana dizinine atın. Hafıza kartını telefona takın. Telefonu kapatın.

Telefon kapalıyken ses açma + güç tuşlarına basın. Ekrana yazı geldiğinden güç tuşunu bırakıp ses açmaya basmaya devam edin. Biraz sonra aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız.


Ses kısma tuşu ile ” apply update from sdcard” seçeneğinin üzerine gelip güç tuşuna basın. Açılan ekranda hafıza kartındaki dosyalar listelenecektir. update.zip seçeneğinin üzerine gelip güç tuşuna basın.

Güç tuşuna bastığınızda yükleme işlemi başlayacaktır. Yükleme 10 dakikaya kadar sürebilir. Lütfen aşağıdaki ekranı görene kadar bekleyin.

Bu ekranı gördüğünüzde işlem tamam demektir. “reboot system now” seçeneği üzerindeyken güç tuşuna basarsanız telefon kendini yeniden başlatacaktır. İlk açılış biraz uzun sürebilir. Telefon açılmasını bekleyin. Telefon açıldığında kurulum ekranıyla karşılacaksınız. Kurulumu bitirip telefonu kullanmaya başlayabilirsiniz.


Yorum Yaz

  • enes on 21 Eylül 2018 at 14:31
  • Cevapla

  imza dogrulama basarisiz diyo bide alt bilgi yanliş diyo yuklemiyor neden acaba

  1. başka bir hafıza kartı ile deneyebilirsiniz.

    • enes on 21 Eylül 2018 at 15:32
    • Cevapla

    3 tane denedin olmuyor

  • ömer on 05 Nisan 2018 at 19:21
  • Cevapla

  apply update from sdcard seçeneğini seçtiğimizde ds kart içindeki dosyaları görüntüleyemiyorum sebep ne olabilir teşekkürler

  1. hafıza kartınızla ilgili bir sorun olabilir. farklı bir kart ile deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.