Turkcell T60 telefonu Android işletim sistemiyle çalışır. Dolayısıyla uzun süreli kullanımlarda uygulamasal ve yazılımsal sorunlara maruz kalacaksınız. Bu tür işletim sistemleriyle ilgili sorunları çözmenin en kolay yolu telefona yeniden yazılım yüklemektir. Yazılım yüklemesi eksik ve hatalı sistem dosyalarını yenileyerek işletim sisteminin düzgün çalışmasını sağlayacaktır.

Yazılım yüklemesi aynı zamanda hem format hem de güncelleme işlevi görecektir. Yüklemeden sonra telefonunuzdaki tüm kişisel bilgi ve verileriniz silinecektir. Eğer menüye ulaşabiliyorsanız önemli bilgilerinizin yedeğini almanızı öneririz.

Yazılım yükleme işlemini gerçekleştirirken telefonun kapanmaması gerekir. Bu yüzden  telefonu şarj edip batarya şarj seviyesini %25’in üzerine çıkarın. Yazılım dosyasını yüklemek için bir hafıza kartına ihtiyacınız olacak.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Turkcell T60 Android 5.0.2 Firmware

Dosyayı indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın ve update.zip dosyasını hafıza kartının ana dizinine atın. Hafıza kartını telefona takın. Telefonu kapatın.

Telefon kapalıyken ses açma + güç tuşlarına basın. Ekrana yazı geldiğinden güç tuşunu bırakıp ses açmaya basmaya devam edin. Biraz sonra aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız.

Ses kısma tuşu ile ” apply update from sdcard” seçeneğinin üzerine gelip güç tuşuna basın. Açılan ekranda hafıza kartındaki dosyalar listelenecektir. update.zip seçeneğinin üzerine gelip güç tuşuna basın.

Güç tuşuna bastığınızda yükleme işlemi başlayacaktır. Yükleme 10 dakikaya kadar sürebilir. Lütfen aşağıdaki ekranı görene kadar bekleyin.

Bu ekranı gördüğünüzde işlem tamam demektir. “reboot system now” seçeneği üzerindeyken güç tuşuna basarsanız telefon kendini yeniden başlatacaktır. İlk açılış biraz uzun sürebilir. Telefon açılmasını bekleyin. Telefon açıldığında kurulum ekranıyla karşılacaksınız. Kurulumu bitirip telefonu kullanmaya başlayabilirsiniz.

27 thoughts on “Turkcell T60 Yazılım Yükleme”
 1. trukcell t60 telefonum şarja taktığımda;
  ”powered by android” yazısı geliyor titriyor, geri gidiyor_geri geliyor. devamlı resetler gibi oluyo ne yapmak lazım? yardımcı olursanız sevinirim…

  1. Öncelikle burada anlatıldığı gibi yazılım yüklemesi deneyebilirsiniz. Olumsuz sonuç alırsanız batarya kontrol edilmelidir ki bunun için de bir teknik servise başvurmanız gerekir.

 2. Sd karta zip dosyasını göremeyenler bilgisayarda rufus programı ile biçimlendirin.Normal fat formatında biçimlendirebilirsiniz.

 3. bu yazılımı yükledim herşey gayet normaldi ama daha sonra 1 ay gibi bir süre sonra telefon hata vermeye başladı ve youtube videolarını açmıyor, sim kart okumuyor. ve ses dosyalarını açmıyor. telefonu tekrar fabrika ayarlarına çevirdim ama düzelmedi. ayrıca sd karta güncelleme gözüküyor yap diyorum hata veriyor olmuyor. yazılımı tekrar mı yüklemem gerek yoksa ne yapabilirim.

  1. Tabi, önce tekrar yazılım yüklemesi yapmalısınız. Sorunlar devam ederse anakart kaynaklı olduğu yorumunu yapabilirsiniz ki bu durumda da çözüm bulmanız çok zor olacaktır.

  1. Telefonu kapatın ve 5 dakika dinlendirdikten sonra daha dikkatli bir şekilde tekrar deneyin.

 4. Kardeşim bişi sorcam telefon bi süredir kasıyor 2 aydır filan bunu yükleyince düzelirmi bide telefonun açılmama durumu varmı

   1. mesela telefonda 2 kere tıklayınca ekran açılma şeyi varya onu açıyorum açılmıyor 2 kere tıkladığımda açılmıyor bunları düzeltirmi pubg vb tiktok uygulamaları kasıyor bunlar düzelirmi

    1. cihazın özellikleri bu uygulamaların çalışması için gereken şartları sağlamıyor demektir, cihazın performansı ancak bu kadarını karşılayabiliyor, yazılım veya formatla düzelmek, daha iyi özelliklere sahip bir telefona geçmelisiniz.

      1. yazılım yükleme işlemi riskli bir işlemdir, telefon hızlanmaz, bahsettiğiniz uygulamaları oynayabilmek için özellikleri yüksek bir cihaz kullanmalısınız.

  1. android.process.acore hatası alıyorum sürekli bunu nasıl çözebilirim bilgisi olan var mı?

    1. her şeyi denedim ama sorun hep karşıma çıkıyor bazı facebook uygulaması yüklü olduğu zamanlarda daha çok o hatayı alıyorum bazı uygulamalarda bu hatayı verdiriyor daha önce böyle bir sorun yaşamıyordum.. daha farklı öneriniz var mıdır acaba?

   1. Yazılımı yükledim telefonda root ve bir sürü problem vardı hepsi düzeldi. Root silindi şuan telefon sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Teşekkürler.

 5. apply update from sdcard seçeneğini seçtiğimizde ds kart içindeki dosyaları görüntüleyemiyorum sebep ne olabilir teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir