Turkcell T60 akıllı telefonunuz üzerinden, günümüzdeki tüm güncel akıllı telefonlar gibi internet paylaşımı yapabilir, yani telefonunuzu modem olarak kullanabilirsiniz. Bunun için yine tüm güncel Android telefonlarda olduğu gibi 3 farklı yöntem var.

Turkcell T60 Android 5 işletim sistemi kullanan bir model ve internet paylaşımı yöntemleri, temel mantık olarak aynı işletim sistemini kullanan akıllı telefonlarla aynıdır. Öncelikle galeriyle göstermeye çalıştığımız gibi Menü> Ayarlar> Diğer(Kablosuz ve ağlar bölümünde)> İnternet Paylaşımı yörüngesini izlemeli ve ilgili seçeneklere ulaşmalısınız. İnternet paylaşımı için kullanılabilecek 3 farklı yöntem bu bölümde listelenecek.

Peki bu 3 farklı internet paylaşım seçeneği neyi ifade eder?

USB İnternet Paylaşımı
Kullanılabilecek ilk yol, internetin kabloyla paylaşılması anlamına gelir. Turkcell T60’dan bu seçenek üzerinden internet paylaşacaksanız, telefona USB kablosunu takmalısınız, kablo takılmadığında seçenek pasif kalacaktır. Kablo takılı olduğunda sadece seçeneği aktifleştirmek internet paylaşımını başlatmak için yeterli olacak.

Taşınabilir Kablosuz hotspot
Bu seçenekle ile internetinizi kablosuz özelliği(Wi-Fi) üzerinden paylaşabilisiniz. İlgili bölüme girdikten sonra ‘Kapalı’ olan bölümü ‘Açık’ olarak değiştirmelisiniz. Seçenek açık olduğunda bilgisayar, akıllı telefon ve tablet gibi cihazlar kablosuz özelliği ile sizi bulunup, internetinizden yararlanabilir.

İsterseniz sağ süt köşede yer alan 3 nokta ikonuna, oradan da ‘Yapılandır’ bölümüne dokunarak, Turkcell T60’a farklı bir isim ve şifre belirleyebilirsiniz.

Bluetooth internet paylaşımı
Adından da anlaşılabileceği gibi bu opsiyon da internetin Bluetooth ile paylaşılmasını sağlar. İlgili seçeneği açtığınız, internetinizi paylaşacağınız cihaz aratma yapmalı ve Turkcell T60’ınızı bularak eşleştirme yapmalı. Eşleşme sonrası ilgili bölüme girip, internet paylaşımını aktifleştirebilirsiniz.

11 thoughts on “Turkcell T60 Nasıl Modem Olarak Kullanılır?”
  1. Ben interneti paylaşıyorum ama paylaştığım cihazda kullanamıyorum. İnternet paylaşımını açtığımda bikdirimlerde kurulum için dokunun diyor ama tıklayınca açılan yer yine bi işe yaramıyor. Yardımcı olurmusunuz

    1. mobil internetinizin açık olması lazım. internet paylaşımını açtığınızda diğer telefondan wi-fiyi açıp belirlediğiniz şifreyi girmeniz gerekir.

  2. Merhaba benim sorum şu ki Internet paylaşım açtığım zaman benim telefonuma bağlanan kişileri göremiyorum sebebi nadir acaba.

    1. Tugay merhaba. İnternet paylaşımı seçeneklerini kontrol ettin mi? Eğer daha önce görebildiğin cihazları göremiyorsan yazılımsal bir aksilik oluşmuş olabilir ve telefonunu fabrika ayarlarına döndürmen gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir