Turkcell T60 akıllı telefonunuzun ekranında gördüğünüz görüntüyü aynen kaydedip, galeriye ekleyebiliriz. Üstelik bu işlem için Google uygulama marketi olan Play Store’dan uygulama edinmenize de gerek yok, telefon bunu dahili özelliği sayesinde yapabiliyor.

Ekran görüntüsü kaydetme, ekran görüntüsü yakalama, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü alma ve screenshot gibi bir çok farklı şekilde adlandırılan bu özelliğin uygulanışı da oldukça basittir.

Turkcell T60’da ekran görüntüsü alabilmek için önceki modellerin aksine 2 farklı yol var. Diğer modellere ek olarak artık cihazın hareketler özelliğiyle de ekran görüntüsü alınabiliyor. Ekran görüntüsü alabilmek için kullanılabilecek ilk yol için ilgili ekrandayken ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak, kısa bir süre beklemelisiniz.

Kullanılabilecek ikinci yöntem için menü üzerinden Ayarlar> İşaretler ve hareketler yörüngesini izleyip, özellik aktif edilmelidir. Eğerbu bölümdeki ‘Ekran görüntüsü almak‘ seçeneği de aktifse, 3 parmağınızı ekranın alt tarafına yerleştirip, yukarıya doğru kaydırmak yeterli olacak.

turkcell-t60-ekran-goruntusu-almaYöntemleri doğru uyguladığınızda bir deklanşör sesi duyacaksınız. Aynı zamanda ekranda bir hareketlenme olacak ve yukarıdaki durum çubuğundan işleme dair bilgilendirme yapılacak.

Yakaladığınız görüntüyü telefonun galerisindeki ‘Ekran görüntüsü‘ bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir