Turkcell T40 Ekran Görüntüsü Alma


DİKKAT: Sitemizde anlatılan işlemlerin büyük çoğunluğu tarafımızca denenmiş olmasına rağmen %100 doğruluğunu garanti edemeyiz! Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp, yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!

Turkcell T40 telefonunuzun ekranındaki görüntüyü kaydederek, görüntülemek ya da daha sonra paylaşmak isterseniz bunu basit bir tuş kombinasyonuyla yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma yani diğer adıyla ‘screenshot’ işlemi o an ekranda bulunan görüntünün galeriye kaydedilmesine ve daha sonra kullanıcının bu görüntüyü kullanabilmesine olanak sağlar. Bilgisayar klavyesi üzerindeki ‘print screen sysrq’ tuşunun yaptığı işlemin aynısıdır.

Ekran görüntüsünü alabilmek için aşağıdaki görselde aktarmaya çalıştığımız gibi Turkcell T40‘ın tuşlarını kullanmanız gerekecek; görüntüsünü almak istediğiniz ekrandayken ses kısma ve açma-kapama(kilit) tuşlarına aynı anda basarak, bir iki saniye kadar bekleyin. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu ses kısma + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.

turkcell t40 ekran görüntüsü alma

İşlemi başarıyla gerçekleştirdiğiniz taktirde bir deklanşör sesi duyar ve ekranda fotoğrafın çekildiğine dair bir uyarı görürsünüz. Ayrıca ekranın en üstündeki akıllı bildirim ekranından işleme dair bildirim alırsınız. Aldığınız görüntüyü telefonunuzun galerisindeki ‘screenshots’ bölümünde bulabilirsiniz.

17 Yorum

 1. İlknur polat Yıldız dedi ki:

  Olmuyor yardim edin lutfen

 2. Rüstem dedi ki:

  Bir türlü bulamadi s.s sesini kapatmayı. Hala bir cözümü yokmu bunun? Yoksa hic kapanmıyormu?

 3. Ece dedi ki:

  Telefon sessizdeyken bile ses çıkıyor. Bu deklanşör sesini nasıl kaldırabilirim?

  • editör dedi ki:

   Telwfon tamamen sessizde olmasına rağmen ses çıkıyorsa bu sesi kapatamıyorsunuz demektir. Yine aes ayarlarını gösden geçirin. Şuan elimizde bu modelden olmadığı için bakanıyoruz.

 4. murat dedi ki:

  Cok tesekkurler oluyo

 5. Ceren dedi ki:

  Cok tesekkurler

 6. EMRE EKİM dedi ki:

  eyw çok soal oluyo yapamyı bilmeyenler bilmiyo aynanda basıp baıslı tutun bu bu kadar zormu ?

 7. esra dedi ki:

  aynı anda basıyorum ama sadece sesin açıldığına dair işaret çkıyor

 8. Ceyda dedi ki:

  ya ses duymak istemiyorum napıcam.yani deklanşör sesini

 9. farketmez dedi ki:

  kadeşim o zaman telefon ve ses kapanıyo aynı andamı basacaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir