Turkcell T40 Ekran Görüntüsü Alma

Turkcell T40 telefonunuzun ekranındaki görüntüyü kaydederek, görüntülemek ya da daha sonra paylaşmak isterseniz bunu basit bir tuş kombinasyonuyla yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma yani diğer adıyla ‘screenshot’ işlemi o an ekranda bulunan görüntünün galeriye kaydedilmesine ve daha sonra kullanıcının bu görüntüyü kullanabilmesine olanak sağlar. Bilgisayar klavyesi üzerindeki ‘print screen sysrq’ tuşunun yaptığı işlemin aynısıdır.

Ekran görüntüsünü alabilmek için aşağıdaki görselde aktarmaya çalıştığımız gibi Turkcell T40‘ın tuşlarını kullanmanız gerekecek; görüntüsünü almak istediğiniz ekrandayken ses kısma ve açma-kapama(kilit) tuşlarına aynı anda basarak, bir iki saniye kadar bekleyin. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu ses kısma + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.turkcell t40 ekran görüntüsü almaİşlemi başarıyla gerçekleştirdiğiniz taktirde bir deklanşör sesi duyar ve ekranda fotoğrafın çekildiğine dair bir uyarı görürsünüz. Ayrıca ekranın en üstündeki akıllı bildirim ekranından işleme dair bildirim alırsınız. Aldığınız görüntüyü telefonunuzun galerisindeki ‘screenshots’ bölümünde bulabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

17 thoughts on “Turkcell T40 Ekran Görüntüsü Alma

  1. Bir türlü bulamadi s.s sesini kapatmayı. Hala bir cözümü yokmu bunun? Yoksa hic kapanmıyormu?

    1. Telwfon tamamen sessizde olmasına rağmen ses çıkıyorsa bu sesi kapatamıyorsunuz demektir. Yine aes ayarlarını gösden geçirin. Şuan elimizde bu modelden olmadığı için bakanıyoruz.

  2. eyw çok soal oluyo yapamyı bilmeyenler bilmiyo aynanda basıp baıslı tutun bu bu kadar zormu ?

    1. aynı anda basamıyorsunuz demek ki :) aynı anda basarsanız ses işareti çıkmaz. ses açmaya değil ses kısmaya basmanız gerekiyor ayrıca, makaleyi okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir