Turkcell T40 DNS Değiştirme

Turkcell T40 telefonunuzdan DNS ayarlarınızı değiştirerek yasaklanmış sitelere erişme veya daha hızlı internet kullanma imkanına kavuşmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntem ile yapabilirsiniz.

DNS ayarı değişikliğini ancak kablosuz ağ üzerinden yaptığınız bağlantılar için geçerli kılabilirsiniz.  Zira mobil veri üzerinden sağlanan bağlantılar için gelişmiş ayarlara ulaşmanız mümkün olmaz.

 Turkcell T40 Android 4.1.2 versiyonu işletim sistemi kullandığından DNS ayarlarını yapma da diğer markalarla benzerlik gösterir.

Öncelikle Menü> Ayarlar> Kablosuz özelliği ve ağlar yörüngesini izleyerek, wi-fi özelliğinizi açın ve bir ağa bağlanın. Daha sonra ilk görselde de aktarmaya çalıştığımız gibi bağlandığınız ağ adının üstüne parmağınızı basılı tutun ve ‘Ağı Değiştir’ seçeneğine dokunarak onay verin. Bu seçeneğe dokunmak sizi bağlı bulunduğunuz ağın gelişmiş ayarlarına bağlar.

t40 dns değiştirmet40 dns değiştirme 2

 

 

 

 

 


 

 

 


 

 

 

 

 

t40 dns değiştirme 3t40 dns değiştirme 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çıkan yeni sayfada aşağı doğru inerek ‘Gelişmiş seçenekleri göster‘ sekmesine dokunduğunuzda sayfa aşağı doğru uzayacaktır. Sayfayı tekrar aşağı doğru çekin ve üçüncü görselde aktarmaya çalıştığımız ‘IP ayarları‘ bölümüne ulaşarak, DHCP olan seçeneği Statik olarak değiştirin. Bu işlemi yapmak DSN ayarlarına ulaşmanızı sağlayacaktır. DNS 1 ve DNS 2 alanlarına yeni ayarları girerek kaydedin. Yeni ayarlarınızın geçerli olması için Wi-fi özelliğinizi kapatın ve tekrar açın. İşlem tamam! Artık internetiniz daha özgür ve hızlı bir hale geldi.

Author: Tayfun Sağır

4 thoughts on “Turkcell T40 DNS Değiştirme

    1. dns değişikliği sadece yasaklı sitelere girmek içindir, siz normal şekilde de internete giremiyorsanız başka bir sıkıntı var demektir. lütfen başlka bir ağda deneyin.

  1. bence dusuk cikan kulaklik sesine cozum bulsaniz daha iyi olacak. zira yolda hicbir sey duyulmuyor.

    1. Markette ses artici muzik calarlar mevcut. Bir kac tanesini indirip denemenizi öneririm. Winamptan bsslayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.