Turkcell T21 Maxi Plus 5 DNS Ayarı Değiştirme

Turkcell T21 Maxi Plus 5 telefonunuzda özgürce internette gezinmek için mutlaka DNS değişikliği yapmanız gerekmektedir. DNS değişikliği ile engellenmiş olan, yasaklı bütün sitelere özgürce girebilirsiniz. DNS değişikliği aynı zamanda daha hızlı internet kullanmanıza olanak sağlar. DNS değişikliği wi-fi ile bağlantıda geçerlidir.

DNS değişikliği yapmak için herhangi ekstra bir uygulama, yazılım yüklemesi yapmanıza gerek yoktur.  Bu işlemi telefon ayarlarından yapacağız. Menüden Ayarlara girin.Kablosuza dokunun. Wi-fiyi aktifleştirin ve kablosuz ağınıza bağlanın. Bağlandığınız ağın ismine dokunun ve basılı tutun. Karşınıza iki seçenek çıkacaktır. Ağı değiştire dokunun. Açılan pencerede Gelişmiş seçenekleri göster seçeneğini işaretlerseniz hemen altında IP ayarları seçeneği belirecektir. IP ayarlarını Statik diye değiştirin. IP ayarlarını Statik yaptığınızda en altta DNS1 ve DNS2 seçenekleri çıkacaktır.

turkcell t21 dns ayarı değiştirme 1turkcell t21 dns ayarı değiştirme 2

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 


 

 

turkcell t21 dns ayarı değiştirme 3turkcell t21 dns ayarı değiştirme 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DNS1: 8.8.8.8
DNS2: 8.8.4.4

DNS ayarlarını yukardaki gibi yaptıktan sonra Kaydet butonu ile yaptığımız değişiklikleri kaydediyoruz. Son olarak Wi-fi’yi kapatıp gerip açın. Şimdi istediğiniz bütün engelli, yasaklı siteye girebilirsiniz.

Author: Halil Akgül

2 thoughts on “Turkcell T21 Maxi Plus 5 DNS Ayarı Değiştirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.