T20 için en son yazılım güncellemesi cihazınızın NFC özelliğini kullanarak KGS hizmetinden faydalanmanızı sağlar.

Not: Android işletim sistemi güncellemeleri ile ilgili yeterli bilgisi olmayan kişilerin bu işlem için bilgili bir kişiden yardım almasını tavsiye ederiz.

Yeni Yazılım yükleme işlemini aşağıdaki adımları takip ederek yapmanız gerekmektedir. Adımlardan herhangi birini atlamanız durumunda telefonunuz güncellenemeyecektir. Telefonun pili dolu, yeşil durumda olmalıdır.

İnternet sayfasından güncel yazılımı bilgisayarınıza indirin.

T20ROMNFC_22.11.11.zip

Önemli Not: Güncelleme işlemi cihazınızı fabrika ayarlarına döndüreceği için tüm özel verilerinizi yedeklemenizi öneririz. İşlem sonrası yedeklediğiniz verileri cihazınıza geri yüklemeniz gerekecektir.
Güncelleme işlemi öncesinde internet sayfamızdan güncel yazılım paketini bilgisayarınıza indiriniz ve bir dosya sıkıştırma programı yardımı ile paketi açınız.
Şu anda bilgisayarınızda aşağıdaki klasörler ve bu klasörlerin altında ilgili update.app isimli dosyalar bulunmalıdır. Lütfen dosya isimlerini değiştirmeyiniz.

Güncellemeyi başarı ile gerçekleştirmek için aşağıdaki sıra ile 4 defa güncelleme yapmanız gerekmektedir.
1) Ana paket
2) Firmware paketi
3) Ana paket
4) Özelleştirme paketi

İlk adımı gerçekleştirmek için Ana Paket klasörü altındaki updata.app dosyasını Turkcell T20’nizde bulunan hafıza kartı (SD Card) içinde DLOAD isimli bir klasör oluşturarak bu klasörün altına kopyalayın:
1. Cep telefonunuz ile gelen Bilgisayara bağlantı kablosunu kullanarak Cep telefonunuzu bilgisayarın USB girişine takın.
2. USB bellek olarak Cep telefonunuzu gördükten sonra hafıza kartının ana menüsünde DLOAD isimli bir klasör oluşturun
3. Updata.app dosyasını buraya kopyalayın.
4. Telefonunuzun bilgisayar ile bağlantısını sağlayan kabloyu çıkartın
Güncelleme işlemi:

Hafıza kartınızı cihazınıza yerleştirdikten sonra Ayarlar > Depolama > Yazılım Yükseltme > Hafıza kartından güncelleme > Onayla > Yazılım güncelleme seçenekleri seçerek işlemi gerçekleştiriniz. Her güncelleme işleminden sonra cihazınızı tekrar başlatıp işlemi bir sonraki adım için tekrarlayınız.

Güncelleme işlemi 5 dakikadan fazla bir süre ilerlemezse cihazın pilini çıkarıp tekrar takarak devam
edebilirsiniz.
Bu işlemi 4 adım olarak doğru sıra ile yaptığınız zaman cihazınız güncellenmiş olacaktır.
İkinci adımda, DLOAD klasörü altına Firmware paketinin update.app dosyasını, üçüncü adımda tekrar
Ana paket update.app dosyasını ve son adımda Özelleştirme paket update.app dosyasını yükleyerek
güncelleme işlemini yapmalısınız.

Not: Eğer telefonunuzun menüsüne ulaşamıyorsanız veya  telefon açılış ekranında kalıyorsa aşağıda yöntemle yaızım yükleyebilirsiniz.

– Dosyaları aynı şekilde DLOAD klasoru olarak hafıza kartına atın. telefonu kapatın telefon kapalıyken  ses açma + ses kısma + güç tuşlarına basın. Kırmızı ışığı gördüğünüzde veya ekranda yükleme çubuğu gördüğünüzde tışları bırakın.

Sıfırlanmış bir telefon her zaman daha iyi yazılım güncellemesine olanak sağlar. Bu yüzden güncelleme yapmadan önce, mümkünse telefonunuzu sıfırlamanızı tavsiye ediyoruz. Nasıl yapıldığı görmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Turkcell T20 Format Atma – Sıfırlama

51 thoughts on “Turkcell T20 Yazılım Güncelleme”
 1. dediğiniz gibi açılmayan t20 ye işlemi uyguladım fakat yükleme cubugu ilerlemiyor sebebi nedir

 2. Modeli unuttum google hesabi istiyo ama onuda bilmiyorum format atmaya calisiyorum penbe ekranda kaliyo yazlm guncellemesini nasl aticam kısaca anlatirmisiniz burdan anlamadim ben lutfen

  1. yorumlarınızı daha önce yapmış olduğunuz yorumların altındaki CEVAPLA seçeneğini kullanın.

   yukarıda yazam makaleyi bir daha buraya yazmamı istiyorsunuz, lütfen makaleyi dikkatlice okuyun işlemler sırasıyla verilmiştir. yapamıyorsanız konuya hakim birine danışın, yanlış işlem yaparsanız telefonunuz zarar görebilir.

 3. cihaz hiç açılmıyorsa ekran yeşil ve ortada dikdörgen kırmızı ve mavi çıkıyorsa ne yapabiliriz tşklr

  1. cşhaz açılmıyorsa da yazılım yükleyebilirsiniz. makaleyi okuyup işlemleri eksiksiz yaptığınızdan emin olarak deneyin.

 4. 3. aşamayı yükleeyip yani turkcell uygulşamaları olmamasını istediğim için 3 aşamayı geçip 4. aşamayı yapsak telefonda bi problem olur mu ?

  1. tam olarak hangi aşama olduğunu hatırlamıyorum ama turkcell uygulamalarını yüklemezseniz de telefonunuzu kulanabilirsiniz.

 5. imdat telefonda müzikçalar ikonu yok. cd kartdaki müzik dosyaları açılamıyor uyarısı veriyo.

 6. evet hepsini kontrol ettim tamamı çalışıyor.
  bu şekli benim için daha güzel teşekkürler

 7. son bir sorum olacak;
  1. ve 2. aşamadan sonra güncelleme işlemini sonlandırmak ileride cihazın çalışmasında problem oluşturur mu acaba.??

  1. hayır, ancak size tavsiyem bütün özelliklerin çalışığ çalışmadığını kontrol edin. kamera, wifi, bluetooth vs. gibi. hiçbirinde sıkıntı yoksa sonradan oluşmaz. ve tabi ki en önemlisi google play store, markete girip girmediğini kontrol edin lütfen, ona da giriyorsa sıkıntı yok :)

 8. ayrıca türksel uygulamalarını kullanmıyorum navigasyon ve radyo benim için daha önemli onlar da 2. aşamada menüde görünüyor. ilginiz ve emeğiniz için teşekkürler

  1. cihazın orjinal yazılımında vardır. ancak turkcell müşteriye internet satabilmek için lokal radyoyu kaldırıp internet radyosu yükletiyor. dediğim gibi 2. aşamada telefona kendi orjinal android sürümü yükleniyor. 3. aşama turkcellin uygulamalarını yükler.

   1. o zaman onların istediği gibi turkcell uygulamalarını yüklemezsek bağımsız bir t 20 telefonumuz olur turkcelin internet üzerinden uygulamalarına mahkum kalmayız :))

 9. iyi akşamlar
  ben söylediğiniz gibi 4 aşamayı da yaptım
  telefon ilk aldığım gün gibi oldu sonra 2. aşamayı tekrar attım ve menüden radyoyu açtım normal olarak çalışıyor
  bazı telefon bayilerinde radyo uygulaması yüklenmiyor demişlerdi

 10. 2 aşamadan sonra telefonun menüsünde radyo da çıktı kullanabiliyormuyuz. ayrıca kullanabiliyorsak 3. ve 4. aşamayı yapmasak olur mu

  1. emin değilim, 2. aşamada cihazın orjinal yaızlımı yükleniyor, 3. aşamada turkcell uygulamaları yükleniyor.

  1. güncellemelerin bazıları performans artırmak içindir bazıları ortaya çıkmış olan hataları gidermek veya yeni özellik eklemek içindir. bu güncelleme ile telefona sadece KGS uygulamasını ekleyeceksiniz. performans ile ilgili birşey değil.

  1. telefonun özellikleri çok kötü, üst sürümü kaldırmayacaktır. ya da çok ağır çalışacaktır, internette modifiye yazılım bulabailirsiniz. ama risklidir.

 11. ya size yaptıklarımı sırasıyla anlatayim

  1-format attım

  2-klasörü yaptım ve içine uptadei attım

  3-sim kartını çıkardım

  4-telefonu şarjdan çıkardım

  5-uptade çalıştırdım ama aynı yerde takılıp duruyor acaba sım kartından yada sarjdan dolayı bi sorun olaiblir mi

 12. formatta attım :D sonra bu güncellemeleri yapmaya başladım ama ilk güncellemede aynı yerde takılıyor

  1. hocam islemleri dogru yaptiginizdan eminseniz ve buna ragmen takili kaliyorsa telefonla ilgili baska bir sikinti olabilir. Turkcell merkezine gidip güncelleme atilmasini isteyebilirsiniz. Ücretsiz yapiyorlar bu islemi.

 13. ilk güncelleme işlemini yaparken yaklaşık 5 6 dakika takılı kaldı hiç ilerlemedi napmam gerek ?

 14. güncelledikten sonra telefonda neler değişecek ve ne gibi yenilikler olucak kısa biir bilgi verebilir misiniz acaba ?

 15. 3.adımda tekrardan ana paketi kurucaz değil mi ve ayrıca bu uptade dosyalarının hepsini dlodın içine mi atıcaz yoksa farklı bi dloadın içine mi

  1. eet 3. adıımda tekrar ana paketi yüklüyorsunuz. DLOAD hep aynıı kalacak, her seferinde eski dosyayıı silip yenisini atıın içine.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir