Turkcell T10, T11 ve T20 modelleri Android işletim sistemiyle çalışan telefonlar. Doğal olarak format atma – sıfırlama işlemi birbirlerine çok benzer.

Format atarken dikkat etmeniz gereken ilk şey telefonunuzun şarj seviyesi; şarjınız %50’nin üzerinde olmalı. Düşük şarjlarda format esnasında telefonunuz kapanırsa sistem zarar görebilir. İkinci dikkat edilmesi gereken husus ise sim kart. Telefonunuzda sim kart olmasın. Sim kartlar da bazen format işlemi sırasında zarar görebiliyor. Zaten Android işletim sistemli cihazlar hatsız da çalışabildiği için gerek yok.

T10 ve T11 aynı şekilde format atılan iki cihaz. O yüzden tek seferde ikisini birden aradan çıkaracağız.

Telefonunuz kapalıyken yeşil arama tuşu ve ses açma  tuşlarına aynı anda basarken bir yandan da açma-kapama tuşuna basıyorsunuz. Telefon açılana kadar üç tuşa birlikte basılı vaziyette bekliyorsunuz. Telefonunuz açıldıktan sonra açılış ekranını geçerek sistem ekranına geçer. Burada dokunmatik çalışmaz, aşağı yukarı gidebilmek için ses açma-kapama tuşunu, seçim için ise telefonun açma-kapama tuşunu kullanıyorsunuz. Sistem ekranında aşağı doğru inerek “wipe data / factory reset” seçeneğini seçiyorsunuz. Yeni gelen ekranda “yes — delete all user data”  seçeneğine inip, açma kapama tuşuyla seçiyorsunuz ve telefon format işlemine otomatik olarak başlayıp, bitiriyor. Söz konusu aşamalardan sonra sistem ekranı tekrar gelecektir ki burada “reboot system now” seçeneğini seçip telefonun yeniden başlatılmasını sağlıyorsunuz. İşlem tamam.

NOT: T11 modelinde işlem onaylamak için on-off tuşu çalışmazsa ekranın altındaki home tuşuna basmayı deneyin.

NOT 2: Ayrıca bir arkadaşımız yorumunda şunu belirtmiştir:

“Turkcell T11’lerde modifiye yazılım yüklüyse ev tuşu ses açma tuşu ve acma kapama tusuna aynı anda basın format menüsü cıkacaktır. Ardından gelen menüde adminin belirttigi islemleri bu yazılımda arama sonlandırma yani kırmızı tusuyla onayladıgınızda telefonunuz resetlenip fabrika ayarlarına geri dönecektir.”

Turkcell T10 Format Atma Görseli
Turkcell T10 format atma

Turkcell T11 Format Atma Görseli
Turkcell T11 format atma

T20’nin arama ve aramayı sonlandırma tuşları olmadığından format işlemi benzer fakat biraz farklı. T20’de telefon kapalıyken ses açma tuşuna basarken aynı anda açma kapama tuşuna basıp telefonun açılmasını bekleyin. Telefonunuz açıldıktan sonra açılış ekranını geçerek sistem ekranına gelir. Burada dokunmatik çalışmaz, aşağı yukarı gidebilmek için ses açma-kapama tuşunu, seçim için ise telefonun açma-kapama tuşunu kullanın. Sistem ekranında aşağı doğru inerek “wipe data / factory reset” seçeneğini üzerine gelip, açma-kapama(kilit) tuşuyla onaylayın. Yeni gelen ekranda “yes — delete all user data”  seçeneğine ses kısma tuşu yardımıyla inip, yine açma-kapama tuşuyla onaylayın. Telefon formatlama – sıfırlama işlemini otomatik olarak yapar ve bitirir. Söz konusu aşamalardan sonra baştaki sistem ekranı tekrar gelecektir ki burada “reboot system now” seçeneğini seçip telefonun yeniden başlatabilirsiniz. İşlem tamam!

Turkcell T20 Format Atma Görseli

Turkcell T20 Format Atma

***Telefonunun ekran kilit desenini ve telefonunu bağladığı Gmail hesabına ait bilgileri unutanlar, aynı yöntemle telefonlarını sıfırlayarak yeniden kullanmaya başlayabilirler. Telefona bağlı Gmail hesabının bilgilerini hatırlayanlar yanlış çizilen ekran deseninden dolayı kapanan telefonlarını hesaba ait Gmail adresi ve şifresini girerek telefonu yeniden aktif hale getirebilirler.

Sıfırlanmış bir telefon her zaman daha iyi yazılım güncellemesine imkan tanır. Bu yüzden telefonunuzu formatladıktan sonra yazılım güncellemesi yapmanızı tavsiye ediyoruz. Yazılım güncellemesi telefonunuzun performansını arttırarak daha verimli bir kullanıma olanak sağlar. Makalemizde formatlarını anlattığımız modellerin yazılım güncellemelerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Turkcell T10 Yazılım Güncelleme

Turkcell T11 Yazılım Güncelleme

Turkcell T20 Yazılım Güncelleme

Tayfun Sağır

 

217 thoughts on “Turkcell T10, Turkcell T11 ve Turkcell T20 Format Atma / Sıfırlama”
 1. benim t11 tl açmaya çalışıyorum açılıp açılıp kapanıyor şarja taktığımda normal açılıyor fakat çıkarttığımda yine açılıp kapanmayı tekrarlıyor nasıl bir yol izleyebilirim
  TEŞEKKURLER

 2. Ben t20 kullanıyorum dediğinz gibi yaptım pembe ekran geliyor baska bişey gelmiyor lüdfen yardım edin… ?

  1. doğru tuşlara bastığınızdan emin olun. hafıza kartı varsa kartı telefondan çıkarın.

 3. BENİM TELEFON KENDİ SIM KARTIMI OKUYOR AMA BAŞKA SIM KART TAKILINCA OKUMUYOR ÇÖZÜM VARMI?

  1. başka bir sim kart daha deneyin. onu da okumuyorsa telefonla ilgili bir sıkıntı demektir. bazen telefonlar kart seçebiliyor. kart yuvasına bakılması lazım. bir teknik servise danışabilirsiniz.

 4. Hocam Atamıyorum Update Failed Diye bi Hata Veriyor Yardımcı Olacak Biri Varsa Acilllllllll !!!

 5. Turkcel t 10 telefonum hafıza kartımı okumuyo ne yapsam okumuyo nasıl okutmasını sağlıcam. Bide hafıza kartım baska telefonlarda oknuuyo bende oknumuyo

  1. başka kart deneyin. başka kartı görüyorsa sizin kartınız bozulmuştur. başka kartı da görmüyorsa bir teknik servise danışmanız gerekecek.

    1. hayır servisin bakması en iyisi, telefon hiç bir kartı görmüyorsa büyük ihtimalle kart yuvasında sorun vardır.

 6. denedım olmuyo ekrana hıcbısey gelmıyo hıc bi secenek yok telefon acık duruyo sadece bı yardım edın

  1. yardım edin derken ne demek istiyorsunuz gerçekten anlamıyorum. yardım amaçlı yazılımış bir makale zaten. gerekli olan bütün bilgi makalede var. ve kesinlikle işe yarayan bilgiler. siz bunu yapamıyorsanız lütfen çevreizden yardım alın. yani benim kalkıp sizi yanınıza gelip telefonunuzu formatlamam imkansız.

  1. yanlış tuşlara basıyor olabilirsiniz. bataryayı çıkarıp geri takın ve makaleyi dikkatlice okuyup baştan başlayın.

 7. turkcell t11 telefonum var telefonu yakınımdan aldım kendi hattımı taktım ama rehberim görünmüyor yakınımın rehberini gösteriyor nasıl çözüm bulabilirim

  1. rehberdeyken, dokunmatik seçenekler tuşunda dokunun. orda içe dışa aktar ile rehberinizi telefon hafızasına aktarabilirsiniz veya ayarlardan sim kart numaralarını gösterebilirsiniz.

 8. ya telefonum turkccell t 10 bi ara şarj bitti şarja taktım menü geri tuşu giib yerlerde ışık ynaıoyr fakat ekran da hiç bir görüntü belirmiyor neden oluoyr bu lütfen yardım edinn yaaa

 9. t11 kullanıyorum ama 123 tuşları basmıyor ve ben ne mesaj yazabiliyorum nede no keydedebiliyorum

  1. dokunmatik panelinde sorun var, büyük ihtimalle değişecek. bir teknik servise dnaışırsanız daha iyi olacak, piyasada 30-40 liraya değişimi yapılıyor.

 10. türkcell t 10 tuşların çalıştıgına eini format ekranı geliyor ses tuşuyla aşağı iniyorum fakat açma kapama tuşuyla onay vermiyor :(

 11. telefonumu açamıyorum. turkcel yazısı cıkıp duruyor napmam lazıımm acill yardımcı olun bana

  1. makaleyi okumadan yapmaya çalışırsanız onlar çıkar evet. lütfen makaleyi okuyun. bu işlemi telefon kapalıyken yapacaksınız.

 12. telofonumun modeli t11 batarya işleminide denedik ama olmadı ltfn yrdmcı olun yapabileceğimiz başka bir şey yokmu

  1. şunu da denediniz mi:

   NOT 2: Ayrıca bir arkadaşımız yorumunda şunu belirtmiştir:
   “Turkcell T11′lerde modifiye yazılım yüklüyse ev tuşu ses açma tuşu ve acma kapama tusuna aynı anda basın format menüsü cıkacaktır. Ardından gelen menüde adminin belirttigi islemleri bu yazılımda arama sonlandırma yani kırmızı tusuyla onayladıgınızda telefonunuz resetlenip fabrika ayarlarına geri dönecektir.”

   bunlar dışında seçenek yok. işlemleri doğru yazptığınızdan emin olarak tekrar deneyin.

 13. format atma tuşlarını kullanıyorum ama olmuyor.hepsinede basılı tutuyorum gene olmuyor tuşlarımın çalıştığındanda eminim ama yinede olmuyor lütfen yardımcı olun

  1. telefonunuzun modeli nedir. bataryayı çıkarın 10 saniye bekleyin geri takın ve baştan deneyin.

  1. android klavyesi ekstradan yüklenen birşey değildir. mümkünse tekrar format atın düzelecektir.

  1. ALLAH RAZI OLSUN GERÇEKTEN. şuan çok büyük sevaba girdiniz denedim ve oldu bunu görmeseydim telefonumu tamire vercektim ve babamdan büyük bi azar işitcektim. t20 iin önce ses tuşunu basılı tutun ondan sonra açılıncada basılı tutun olacaktır tekrar teşekkürler :)

  1. telefonunuzun modeli nedir? araya notlar yazdık. bazı modellerde onay tuşu değişebiliyor. lütfen makaleyi dikkatlice okuyun.

 14. dediğiniz menü çıktıktan sonra wipe data / factory test’e basdığımda menü açılmıyor.

  1. bazı versiyonlarda onay tuşu değişebili home yerine seçenekler tuşu veya başka bir tuş olabilir.

 15. bundan sonra mal alırken dikkat edersiniz artık turkcel kalitesi insanların beyinlerine farklı şeyler sokarak farklı muamele yaparak cihazları böyle itelemek demektir fazladan aldığı ücretler cabası sahtekar turkcel.

 16. ya benim tel t11 desen şifresi bi kaç kes yanlış girilmiş fakat şuan gogle gmail şifresi istiyor bikaç sefer aynısı olmuştu fakt giriyorum ama olmuyo neyapmam lazm

  1. internet bağlantınız yoksa doğru girrseniz bile kabul etmez. format atmalısınız.

  1. tuşları erken bırakıyor olabilirsiniz, format menüsünü görene kadar tuşları bırakmayın.

 17. benim telefonum t20 dedğiniz gibi önce ses açmakapama tuşuna basıp sonra kilit tuşuna basıyorum ama yine gmail. isteme sayfası geliyo yardımcı olun lütfeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeennnnnnnnnnnnnnnnn :((

  1. telefonu kapatın, bataryayı çıkarın, 30 saniye bekleyin bataryayı takın. ses açma ve güç düğmesine basın, basılı tutun, format ekranı açılana kadar basılı tutun ikisine de.

 18. t20 kullanıyorum. power tuşuna bastıktan sonra ekrana sadece turkcell yazısı geliyor ve dahası yok.önce ses açma daha sonra güç düğmesine basıyorum yine turkcell çıkıyo ve öylece kalıyo. tuşlara basmanın belirli bir süresi var mı. ya da bastıktan sonra hangisinden ne zaman el çekmeli? yardımlarınız için teşekkürler

  1. telefon kapalıyken önce ses açma tuşuna basın, basılı tutun sonra güç tuşuna basıp basılı tutun. ikisini de recovery mod açılana kadar basılı tutun. 30 saniye sürebilir.

 19. ben telefonumdaki tuşların üçüne de aynı anda bastım Telefonum açıldı.Sonra giriş menüsüne deymedi.Arkadaşlar sorunumun nedenini biliyorsanız bana cevap yazın.

 20. t20 de deniyorum ama olmuyor her seferinde telefon normal açılıyor dediğiniz herşeyi yaptım yine de açılmadı cevap verirseniz sevinirim

  1. Defalarca basarili bir sekilde format attik biz o cihaza hocam. Telefon titreyince acma kapamayi birakip ses tusuna basmaya devam et. Hala ise yaramiyorsa ses tuşu çalışmıyor olabilir.

 21. T11 için format şekli

  SES AÇMA + HOME TUŞU + POWER TUŞU

  sonra yukarıda yazan adımları izleyebilirsiniz. power tuşu seçim yapmıyorsa çağrı kapama tuşunu kullanablirsiniz.

 22. t10 açılıştaki android yazısı çıkıp, öyle kalıyordu. yukardaki yönlendirmeleri uygulayıp, yeşil+ses açma+güç tuşlarına bastığımda pembe veya mor gibi bir ekran çıktı ve az sonra kayboldu. şimdi tlf hiç açılmıyor. yardım lütfen

  1. sadece tuşlara basmak veya yazıların çıkması telefona bir etki yapmaz, telefona format atmak için anlatılan bütün işlemleri yapmak gerekiyor, yazıların çıkmasının telefonunuzun açılmamasıyla bir ilgisi yok, telefonu bataryasını çıkarıp geri takın veya telefonu şarja takın.

   1. hocam,benim cihazım T10. söylediğiniz gibi bataryayı çıkarıp taktım ve şarjı fulledim. normal açma düğmesine basarak açmaya çalıştığımda ANDROID yazan ilk ekran çıkıyor ve öylece kalıyor. format atmak için (yeşil+ses açma+güç) düğmelerine bastığımda ise pembe ekran çıkıyor ve öylece kalıyor. format işlemini yukarda tarif edildiği gibi yaptım, acaba cihazda başka bir sorun olabilir mi sizce? veya deneyebileceğim başka önerileriniz var mı? teşekkürler..

    1. Format kabul etmiyor o zaman hocam. Yazılım yüklenmesi gerecek, su an elimde t10 olmadığı iicin yazılım yükleme ile ilgili bilgi veremiyorum, internette arastirabilir veya bir teknik servise gidebilirsiniz.

   2. hocam,benim cihazım T10. söylediğiniz gibi bataryayı çıkarıp taktım ve şarjı fulledim. normal açma düğmesine basarak açmaya çalıştığımda ANDROID yazan ilk ekran çıkıyor ve öylece kalıyor. format atmak için (yeşil+ses açma+güç) düğmelerine bastığımda ise pembe ekran çıkıyor ve öylece kalıyor. format işlemini yukarda tarif edildiği gibi yaptım ama olmadı. acaba cihazda başka bir sorun olabilir mi sizce? veya deneyebileceğim başka önerileriniz var mı? teşekkürler..

 23. arkadaşlar bendede pembe ekran cıkıyordu ama yaptm pnce ses acma tusuna 6-7 sniye basılı tutun sonra acma kapama tusuna basın turkcell yazısı gelcek basmaya devam edin acılaktır

  1. yukarda anlatılan bütün işlemler başarıyla denenmiştir. lütfen işlemleri doğru yaptığınızdan emin olarak tekrar deneyin. İşlemler işe yaramıyorsa başka bir sorun var demektir. Bir teknik servise başvurabilirsiniz.

   1. telefonum t20 tam olarak anlamadım telefon açılıyor hoşgeldiniz yazısı çıkıyor sonra tekrardan başa alıyor turkcell logosu çıkıyor tekrardan hoşgeldiniz.. ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilirmisiniz ???

 24. editör normal telefoncu senden daha çok bilgili teknik servis felan boş telefoncuya gittim adam 30 dkda yaptı keşke almasaydım T11 bi ekran deseni kilitlenir bi bi açılmaz aldığım için çok pişmanım

 25. dediğinizin hepsini yaptım önce arama tuşuna basıyorum sonra ses açma sonra telefonu açma tuşuna basıyorum hep aynısı oluyo telefon türkcell yazısı geliyo orda kendini yeniliyo bi yardımvı olunda telefonu düzeltim telefon TÜRKCELL T11

  1. işlemleri doğru yaptığınızdan emin olarak yeniden deneyin lütfen. bütün işlemler denenerek yazılmıştır.

  1. T11 telefonunuzu nasıl formatlayacağınız yukardaki makalede anlatılmıştır, lütfen makaleyi okuyunuz ve işlemleri yapınız.

  1. Bir teknik servise başvurun lütfen. Donanımsal yani mekanik bir problem olabilir cihazda.

 26. dediğiniz gibi ses açma tusuna ve acma kapama tusuna önerıldıgı gıbı de bastım ama normal açılıyor telefonum

  1. Telefon titreyince açma kapama tuşunu bırakın diğerine basılı tutmaya devam edin. Bu da işe yaramazsa telefonunuzda başka bir sorun var demektir. Yazılım güncellemesi yapabilirsiniz.. Sitede arama yaparak güncelleme konusuna ulaşabilirsiniz.

 27. turkcell t20 kullanıcısıyım. telefonum hafıza kartını görmuyor ve sureklı dokunmatıgı donuyor servıse de gonderdım degişen birşey olmadı ne yapmalıyım

  1. yukarda nasıl formatlyacağınız yazıyor. yanlış tuşlara basıyorsunuz. lütfen makaleyi bir daha okuyunuz.

 28. ses acma ıkapama tusuna basılı tutuyrm sonrada acma kapama tusuna basıyorum pembe bı ekran qelıyr ne yapmalıym bna yardım edın lutfen

 29. t11 de video izlerken telefon kapandı açmaya çalıştım fakat turcell yazısı çıkıyor oradan sonrası açılmıyor devamlı turcell yazısı tekrarlanıyor

  NOT:
  [ telefon kapanmadan 1 gün önce usb kablosu ile bilgisayara bagladım ]
  ne yapmam lazım lütfen söleyin

 30. ya öyle değil g mail hesabı falan istiyor şifreyi yanlış girdiğimiz için bizde ormat atmak istiyoruz üç tuşa bastık ama wipe data geliyor onu okeyleyemiyoruz açma kapama tuşu olmuyor

  1. hımm, android sürümlerinde farklılık olabilir, wipe data üzerine gelidğinizde home tuşuna basmayı deneyin (ort tuş)

 31. yapılacak herşeyi yaptım en sonunda açma kapama tuşuna bastım ama öylece kalıyor ne yapmalıyım açma kapama tuşu işlemiyor

  1. format işlemi çalışan telefona uygulanabilir, eğer sizin telefonunuz hiç açılmıyorsa format atamazsanız. telefonunuzun modelini söylerseniz yazılım güncellemesi için yönlendirebilirim.

 32. büyük ihtimalle telefonunuza modifiye bir yazılıl yüklenmiş, önce orjinal yazılımını yüklemeniz lazım.
  telefonunuzu unroot yapmanız gerekmektedir, şurdaki makaleye göz atmanızda yarar var.
  http://www.gurkanca.com/2012/10/turkcellt11rootunroottromyukleme.html

  buna gerek yok admının belirttigi tuslarda telefon normal acılıyorsa yada tel formatta donuyorsa yontem aynı ufak tus değişikligi var turkcell t11 lerde modifiye yazılım yüklüyse ev tuşu ses açma tuşu ve acma kapama tusuna aynı anda basın format menüsü cıkacaktır ardından gelen menüde adminin belirttigi islemleri bu yazılımda arama sonlandırma yani kırmızı tusuyla onayladıgınızda telefonunuz resetlenip fabrika ayarlarına dönecektir.Ama adminin emeğine sağlık o olmasa ben suan bu yontemi bulamazdım saygılar…

  1. önce format atman gerekiyor, lütfen yukardaki makaleyi dikkatlice okuyup format atmayı dene.

 33. Merhaba bnde t20 war desenini unttum simdi acilmiyor format atmak istedim pembe bir ekran cikiyir
  LUTFEN YARDIM EDIN..!!!!

  1. lütfen doğru tuşlara bastığınızdan emin olarak tekrar deneyin. işleme başlamadan önce telefonunuzun batrayasını çıkarıp 5 saniye bekleyin sonra geri takıp telefon kapalı iken deneyin.

   1. telefonun ses açma ve açma kapama tuşuna basıyorum ama telefon normal olarak açılıyor. aynı uyarıyı tekrar veriyor. bu tuşlara basmanın sıralaması var mı

     1. t 20 anlattığınız şeyi yapmaya çalışıyorum
      tel kapalı
      biraz bekliyorum
      bataryayı takıp ses açma ve açma kapama tuşuna basıyorum
      ama uyarı veriyor
      çok fazla desen denemesi yapılda diye

      1. yani hiçbir ayrı menü gelmedi telefon normal olarak açıldı ve çok fazla desen denemesi yapıldaı google hesabı ile oturum aç diyor
       ama girdiğim bilgileri kabul etmiyor

       1. önce ses açma tuşuna basın ve onu basılı tutarken aynı anda açma-kapama tuşuna da basın.

        1. tamam sonunda becerdim ama bir not yaklaşık 20 saniye basılı tuttum anca açıldı şimdi formatlandı
         çok teşekkürler iyi çalışmalar

 34. bende t20 var normal şifre koydum ama unuttum ailemede söylemedim o yüzden para ile yaptıramam nolur bana yardım edin nasl yapıcam lütfeen

  1. telefonu formatlamanız gerekmektedir, formatlama telefondaki bilgilerinizi siler, t20 telefonu formatlamak için:

   T20’nin arama ve aramayı sonlandırma tuşları olmadığından format işlemi benzer fakat biraz farklı. T20’de ses açma tuşuna basarken aynı anda açma kapama tuşuna basıp telefonun açılmasını bekliyorsunuz. Telefonunuz açıldıktan sonra açılış ekranını geçerek sistem ekranına geçer. Burada dokunmatik çalışmaz, aşağı yukarı gidebilmek için ses açma-kapama tuşunu, seçim için ise telefonun açma-kapama tuşunu kullanıyorsunuz. Sistem ekranında aşağı doğru inerek “wipe data / factory reset” seçeneğini seçiyorsunuz. Yeni gelen ekranda “yes — delete all user data” seçeneğine inip, açma-kapama tuşuyla seçiyorsunuz ve telefon format işlemine otomatik olarak başlayıp, bitiriyor. Söz konusu aşamalardan sonra sistem ekranı tekrar gelecektir ki burada “reboot system now” seçeneğini seçip telefonun yeniden başlatılmasını sağlıyorsunuz. İşlem tamam.

 35. açılış ekranı geliyorda seçim yapamıyoruz seçimi açma kapama tuşu ile yapıyoruz yine olmuyor?

  1. lütfen bir kaç kez deha deneyin olmuyorsa açma-kapama tuşu ile ilgili bir problem olabilir.

 36. beyler bayanlar benım sorunum tlfn kendını kıtlemıs ekrandakı sekıl seklındekı tus kılıtı bı arkadasım cok oynamıs sımdı tlfn kendını acmıya sıfre gırıorum hatalı dıyor bana yardımcı olabılecek varmı tlfnum t20

 37. Aynen yapıyorum T 20 var ama ne kadar süreyle basmam gerkiyor bu tuşlara tam olmadı yardım ederseniz sevinirim .

  1. telefon kapalı iken önce ses açma tuşuna basın ve basılı tutarken açma-kapama tuşuna da basın ve ikisini beraber basili tutun bir süre sonra telefon recovery mode ile acilacaktir, eger bu ise yaramazsa ayni islemi yapin ama telefon acilinca açma-kapama tuşunu birakip ses açma tusuna basmaya devam ediniz.

 38. Dediğiniz işlemi yapıyorum Fakat ekranda FTM yazısı çıkıyor ve öyle kalıyor ne yapmam gerek

  1. yanlış tuş kombinasyonu deniyor olabilirsiniz, lütfen tuşları tekrar kontrol edip deneyin, eğer aynı sorunla karşılaşırsanız,yazılım güncellemesi yapın.

 39. dediğiniz gibi deniyorum olmuyor. hep benden email adresi ve şifreyi soruyor. zaten bilsem format atmama gerek kalmaz. bi yardımcı olun.

  1. tuş kombinasyonunu tam tutturamııyorsunuz demek ki lütfen makaleyi baştan tekrar okuyup sizin telefonunuza uygun olan formatlama şeklini uygulayın.

  1. telefonunuzu yukarıda anlatıldığı şekilde formatlamanız gerekmektedir. Tüm bilgileriniz silinir.

 40. Benim telefonumda,ekran kilit deseni sorunu çıktı.Telefonu açamıyorum.Google hesabını istiyor.Ama ben unuttum.Söylediğiniz gibi format atmayı denedim ama olmuyor.Ne yapmalıyım.

  1. Lütfen adım adım tekrar format atmayı deneyin, yukardaki işlemler denenip öyle yazılmıştır.

 41. o şekildede denedim fakat etkili olmadı, kilit kırma yöntemi var mı bilidiğiniz t11 için?

 42. telefonum turkcell t11, telefon kilidini unuttuğum için açamıyorum. Format atmam gerek yazdıklarınızı aynen uyguladım fakat telefon normal olarak açılıyor, herhangi bir farklı menü gelmiyor ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun.

  1. makalede anlatıldığı gibi işlem yaparsanız telefonunuzun formatlanması gerekir, eğer işlemleri aynı şekilde yapıyor ve sonuç alamıyorsanız telefonunuzda başka bir sorun mevcut demektir, lütfen telefonunuzu bir teknik servise götürün.

 43. Cep telefon aldım T11 ama 4 ay içinde 3 kez GARANTİYE Giddi GELDİ yaa sorun telefon kendiliğinden donuyor ve kapanıyor hayla bir süre açılmıyor
  sonra bataryayı çıkarıyom tekrar açıyom tam açılacak TÜRKCELL YAZISI GİDİYOR VE GENE DONUYOR BEN BUNA NE YAPMAMLAZIM LÜTFEN YARDIMCI OLUN GARANTİ YOLLADIM ONLAR BİLE YAPAMADI.

  1. garantisi hala devam ediyorsa değişim talebinde bulunabilirsiniz. mekanik bir problem olma ihtimali yüksek.

 44. merhaba t20 root yetkisi verdim ama malesef türkcell uygulamalarını silerken yanlışlıkla bildirm çubuğunuda sildim ne yaptıysam yok olmuyor bildirim çubuğu göster gizle menüsündende yap ile de olmuyor yazılımı tekrar yüklemek istiyorum hata veriyor format atıyorum ama eski haline gelmiyor bununla ilgili bir çözüm varmı yada t20 nin işletim sistemi orjinalini indirebilirmiyiz

  yardımlarınızı rica ederim

  1. reset işlemi anlıktır, işlem yaparsanız resetlenir telefon, format ise 30 saniye ile 2 dakika arası sürebilir, yazılım güncelleme ile yazılımın boyutuna göre 10 dakikaya kadar sürebilir.

 45. bn t var ses açma kapamaya ve power dumesine basıyorum ama unpacking diye yazı geliyo dolma süresi veriyo ama dolmuyo napıcam yrdm pls

  1. şikayet ettiğinde karşında seni meğerseyen veya seni tınlyan birini bulursan banada haber ver bende şikayet edecem :D

 46. Telefonum T11. Ekran kilidi bloke oldu, denileni uyguladığımda ise FTM yazısı çıkıyor ve öylece kalıyor. Lütfen yardım edin.

   1. benimde ekran kilidim bloke oldu. telefon normal olarak acılıyor ama ekran deseni cok sayıda yanlış girildigi için google hesabınızı açın diyor ne yapmalıyım :(

    1. Telefonunuzun marka ve modeli başlıklığımızda yer alanlardan herhangi birisiyse makaledeki işlemleri yaparak sorunu çözebilirsiniz.

  1. custom rom yani modifiye yazılım atılmışsa tuşlarda farklılık gösterebilir. ama genelde makalede bahsedilen tuşlardır, on-off tuşunu biraz erken bırakıp deneyin.

  1. FTM moduna giriyorsa telefonunuzda recovery mode yüklü değil demektir. telefonunzun modelini yazarsanız daha fazla bilgi verebilirim.

       1. sizin için indirip başka bir siteye yükleyip burda linkini yazacağım. lütfen 1 saat sonra buraya tekrar bakın.

 47. Tuşlara basıyorum fakat formatlama mesnüsü gelmiyor. Açılma ekranı bataryayı çıkarana kadar kendini tekrar ediyor. Telefon t11

  1. telefonunuz normalde çalışmıyor sanırım, çalışır durumda olmayan telefonda formatlama menüsü açılmayabilir, formatlama yerine yazılım güncellemeyi deneyebilirsiniz.
   http://www.ceplik.net/t11-yazilim-guncellemesi/

   7. ve 8. konuları atlayarak indirdiğiniz dosyayı hafıza kartına yükleyip tuş yardımıyla güncelleme yapınız.

   1. bendede t11 var format atmak için dedikleriniz yaptım ama FTM yazısında donuyor ne yapmam gerkiyor

  1. aşağıda adresini vereceğim makaleyi okuyup uygularsanız, yazılımınızı yükseltmiş dolayısıyla yeni yazılım yüklemiş olacaksınız, eğer yazılımdan kaynaklı bir problem ise bu problem ortadan kalkmış olacaktır, ama eğer mekanik bir sorun ise, cihazınızındaki sorun aynen devam edebilir ya da telefonunuz tamamen kapanabilir, tamamen kapanması durumunda bir teknik serviste yazılım yüklettirmeniz gerekecektir. vereceğim adresteki makalede 7 ve 8. sıraları atlayarak indirdiğiniz yazılım dosyasını hafıza kartınızın ana dizinine yükleyin ve makalenin sonunda belirtildiği gibi tuşlar yardımıyla işlem yapmaya çalışın.

   http://www.ceplik.net/t11-yazilim-guncellemesi/

   1. arkadaş desenlerden telefona giremiyoruz sen tuşlar yardımıyla diyorsun farklı bi seçeneği varsa görsel anlat anlayalım.

    1. Hepsinin gorseli var. Lutfen makaleyi okuyunuz. Makaleyi anlayacak kapasitede olduğunuzu biliyorum.

 48. telefonu acarken turkcell yazısında donuyor format atarken ftm yazısında da donuyor ne yapmak lazım

  1. Telefonunuz kapalıyken bu işlemi yapmanız gerekiyor. Önce Arama tuşu ve ses açma tuşuna basın ve basılı tutun ardından açma kapama tuşuna da basarak üçünü bir süre basılı tutun formatlama menüsü ekrana gelecektir.

   1. Hocam hepsini aynen yaptım normal açılıyor hiç öyle dediğiniz gibi menü filan gelmiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir