Turkcell T10 Format Atma – Sıfırlama

Turkcell T10 telefonunuzu ağır çalışma, donma, yetersiz hafıza veya ekran kilit desenin bloke unutma ya da bloke etme gibi sebeplerden formatlamak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemler ile yapabilirsiniz. Sıfırlama, telefonu gereksiz yüklerinden de kurtaracağı için daha verimli bir kullanıma olanak sağlar.

İşleme başlamadan önce mümkünse verilerinizin yedeğini alın ve telefonunuzu iyice şarj ederek en az %50 seviyesine gelmesini sağlayın. İşlem sırasında telefonunuzu kapatmaya veya bataryasını çıkarmaya çalışmayın. Aksi halde sistem ciddi hasar görebilir.

Anlatacağımız ilk yöntem için telefonunuzun menüsüne ulaşabiliyor olmanız gerekir. Menü> Ayarlar> Gizlilik> Fabrika verilerine sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyerek onay verdiğiniz telefonunuz kapanır, sıfırlanır ve otomatik olarak yeniden başlar. İşlem tamam demektir.

Diğer yöntem ise ekran kilit desenini unutmak, bloke etmek gibi telefonunuzun menüsüne ulaşamadığınız durumlar için en geçerli olanı, tuş kombinasyonudur. Telefonunuzu kapalı konuma getirin ve arama(yeşil), ses açma ile açma-kapama(kilit) tuşuna basılı tutarak telefonunuzu açın. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu arama tuşu + ses açma tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir. Tüm bu tuşlara basarak yaptığınız işlem sonrası telefonunuz sistem ekranında açılır ve bu ekranda dokunmatik çalışmaz. Ses kısma tuşu yardımıyla ‘wipe data/factory reset’ seçeneği üzerine gelin ve home(ana ekran) tuşu ile onaylayın. Yeni ekran onay ekranıdır; yine ses kısma tuşu ile ‘yes—delete all user data‘ seçeneğine üzerine inin ve home(ana ekran-orta tuş) ile onaylayın. Telefonunuz sıfırlanacak ve az önceki ilk sistem ekranına geri dönecektir. İlk sıradaki ‘reboot system now‘ seçeneği ile telefonunuzun yeniden, sıfırlanmış olarak açılmasını sağlayabilirsiniz. İşlem tamamdır, bu kadar!

Turkcell T10 format atma

 

Bu işlem telefonunuzdaki tüm verileri sıfırlar ve kilit kodlarını kaldırır.

Telefonunuzu sıfırladıktan sonra, eğer daha önce yapmadıysanız yazılım güncellemesi yapmanızı tavsiye ediyoruz. Nasıl yapıldığını görmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Turkcell T10 Yazılım Güncelleme

 

Author: Tayfun Sağır

12 thoughts on “Turkcell T10 Format Atma – Sıfırlama

    1. bataryayı çıkarın 10 saniye sonra geri takın ve işlemleri doğru yaptığınızdan emin olarak yeniden deneyin.

    2. öncelikle yorumları CEVAPLA seçeneğini kullanarak yazın. aksi halde hepsini silmek sorunda kalacağımi.

      yapacağınız işlemleri makalede açıkça belirttik. sizin telefonda olmuyorsa lütfen bir teknik servise danışın. yanlış bir işlemde telefonunuz daha fazla zarar görebilir.

  1. ben denedim telefon açılıyo format menüsü açılmıyo yardımcı olabilimisiniz.?

    1. telefona niçin format atmaya çalışıyorsunuz. çalışmayan telefona format atamazsınız. eğer çalışır halde bir telefonunuz varsa işlemleri doğru ve eksiksiz yaptığınızdan emin olarak baştan başlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir