Turkcell MaxiPRO 5(Huawei U8860-r) Format Atma

Turkcell MaxiPRO 5(Huawei U8860-r) telefonunuzu ağır çalışma, donma, kasılma gibi yazılımsal sebeplerden ya da ekran kilit desenini bloke etmek veya unutmak gibi nedenlerden ötürü formatlamak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Formatlama-sıfırlama işlemi telefona sonradan yüklenmiş tüm veri ve uygulamaları silip, fabrika ayarlarına döndüreceğinden mümkünse önce veri yedeği alın. İşlem esnasında telefonunuzun düşük şarj dolayısıyla kapanması ciddi zararlar meydana getirebilir. Bu yüzden telefonu iyice şarj ederek, şarj seviyesinin en az %50 olmasını sağlayın.

Sıfırlama işlemi için ilk seçenek menü üzerinden işlem yapmaktır. Bunun için Menü> Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla> Telefonu sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyin ve onay verin. Telefon sıfırlama işlemi için kapanır ve temizlenmiş olarak yeniden başlar.

Diğer seçenek ise donanımdan format yöntemini kullanmaktır. Bu seçenek ekran kilidini unutmak ya da bloke etmek gibi menüye ulaşılamayan, erişimi engellenmiş telefonlar için en geçerli olanıdır. Bu yöntem sayesinde telefonun sistem ekranına(recovery mode) ulaşabilir, telefonu buradan sıfırlayabilirsiniz.

turkcell-maxi-pro-5-format-atma

 

Telefonu kapatın ve ses açma ile açma-kapama(kilit) tuşuna birlikte basarak telefonu açın. Android robot gelene kadar beklemeye devam edin. Android robotu gördüğünüzde tuşları bırakabilirsiniz, telefon bir süre sonra sistem ekranına ulaşacaktır.

Burada dokunmatik çalışmaz; ses kısma tuşu yardımıyla ‘wipe data/factory reset’ seçeneği üzerine gelin ve açma-kapama kilit) tuşuyla onaylayın.

Yeni ekran teyit amaçlıdır; yine ses kısma tuşu yardımıyla ‘yes-delete all user data’ seçeneği üzerine gelerek, açma-kapama(kilit) tuşuyla tekrar onay verin.

Telefon sıfırlama işlemini otomatik olarak yapar ve ilk ekrana geri döner.


Burada ilk sıradaki ‘reboot system now’ seçeneğini onaylamak, telefonunuzu normal olarak yeniden başlatır. Artık telefonunuz yeniden kişiselleştirmeye hazır!

 

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir