Turkcell MaxiPRO 5(Huawei U8860-r) telefonunuzun ekranındaki görüntüyü kaydederek düzenlemek ya da paylaşmak isterseniz, bunu aşağıda anlatacağımız yöntemle yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma işlevi bilgisayarlarda da bulunan ‘print scr’ tuş işlevinin aynısıdır. Ekran görüntüsü kaydetme, ekran görüntüsü yakalama, ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, screenshot gibi çeşitli şekillerde adlandırılan bu özellikle aldığınız görüntü üzerinde düzenleme yapabilir ya da daha sonra paylaşımda bulunabilirsiniz.

Anlatacağımız yöntem dışında Google Play Store’da da bu işlemi yapılmasına olanak sağlayan ücretsiz uygulamalar mevcut. İsterseniz bunları da indirip deneyebilirsiniz.

Turkcell MaxiPRO 5(Huawei U8860-r) Android 4 işletim sistemi kullanan bir telefon ve ekran görüntüsü alabilmek için basit bir tuş kombinasyonu yapmanız yeterli.

turkcell-maxi-pro-5-ekran-goruntusu-alma

 

Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrandayken ses kısma ve açma-kapama(kilit) tuşlarına basarak, kısa bir süre bekleyin. Ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görür ve deklanşör sesi duyarsanız. Bu işlemin başarıyla gerçekleştiği anlamına gelir.

Yakaladığınız görüntüyü galerideki ‘screenshots’ albümünde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir