Turkcell MaxiPRO 5 (Huawei U8860) Root Yapma

Root işlemi ile telefonda yönetici konumuna sahip olabilirsiniz. Rootlama işlemi telefonunuza superuser isminde bir uygulama kuracaktır. Bu uygulama ile diğer uygulamaların donanım ve yazılım erişim izinlerini kontrol edebilirsiniz.

Turkcell MaxiPRO 5 (Huawei U8860)  telefonunuzu rootladığınızda telefon garanti kapsamı dışına çıkacaktır. Garantili bir telefonunuz varsa bunu göz önünde bulundurun.

Root işlemi telefonunuzdan herhangi bir bilgi, veri veya uygulma silmeyecektir. Bizim burda yaptığımız işlem Android 4.0 ICS (4.0.3) işletim sistemine sahip cihazlar içindir. Farklı bir sürüme sahipseniz işe yaramayabilir.

Telefon sürücülerinin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınıa HiSuite programını kurmanızı öneririz aksi taktirde bağlantı problemi yaşayabilirsiniz. HiSuite programını kurduktan sonra program otomatik açılacaktır. Siz programı kapatın. açık olmasına gerek yok.  HiSuite programını buradan indirebilirsiniz.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Huawei U8860 Turkcell Maxipro 5 Root Tools

Dosyayı indirmeden önce varsa antivirüs programınızı devre dışı bırakın. Dosyada virüs yoktur ancak yine de bazi antivirüsler alarm vermektedir. Dosyayı indirdikten sonra winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Telefonunuzun ayarlarına girerek Geliştirici seçeneklerini açın.Burada Usb hata ayıklamasını aktifleştirin. Telefonu usb kablosuyla bilgisyara bağlayın. HiSuite açılırsa geri kapatın.

İndirdiğiniz dosyaların içinde root-me dosyasını çalıştırın.

Dosyayı çalıştırdığınızda yukarıdaki ilk pencere ile karşılacaksınız. Devam etmek için herhangi bir tuşa basın. Rootlama işlemi başlayacaktır. İkinci pencere geldiğinde işlemin başarılı olup olmadığını size bildirecektir. Başarılı olmuşsa rooting finish yazısını göreceksiniz. Herhangi bir tuşa basarak işlemi sonlandırabilirsiniz. Telefon bağlantısını kesip telefonu yeniden başlatın. Telefon açıldığında superuser uygulamasını göreceksiniz. Telefonunuz rootlanmıştır.


Author: Halil Akgül

7 thoughts on “Turkcell MaxiPRO 5 (Huawei U8860) Root Yapma

  1. hisuite yi kurdum ama yine turkcell uygulamarını kaldıramıyorum.telefonumla yapabilidiğim kadarını yapabiliyorum.yüklediğim uygulamarı kaldırabiliyorum v.b.ama kendi uygulamarına izin vermiyor.ne yapabilirim

    1. Cihazi rootladiktan sonra link2sd uygulamasini indirip uygulamalari hafiza kartina taşıyabilirsiniz veya uninstall uygulamasini indirip istediginiz uygulamayu silebilirsiniz. Bunlar riskli islemlerdir. Uanlis bir dosya silerseniz cihaziniz zarar görebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir