Turkcell MaxiPRO 5 (Huawei U8860 Honor) Yazılım Yükleme

Huawei U8860 diğer dıyla Turkcell MaxiPRO 5 cihazınızda yazılımsal sorunlar meydana gelmişse yeniden yazılım yüklemeyerek bu sorunları çözebeilirsiniz. Anlatacağımız yöntemle aynı zamanda varsa güncelleme yüklemesi de yapabilirsiniz.

Bu chaz için yayınlanan  en son resmi sürüm Android  4.0.3 ICS dir.  Android 2.3.5 sürümüne sahipseniz aşağıdaki anlatımla telefonunuzu güncelleyebilirsiniz. Versiyon düşürmeye çalışmayın. Cihazınız bir daha çalışmayabilir.

Normal çalışan bir cihazınız varsa yükleme ve güncelleme işlemlerini telefon menüsünden yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey çalışır durumda bir hafıza kartıdır. En az 1GB olmalıdır.

İşleme başlamadan önce lütfen telefonu şarja takarak batarya şarj seviyesini en az %50 seviyesine getirin. Önemli bilgilerinizin yedeğini alın.

İhtiyacınıza uygun yazılım dosyasını indirin. Aiağıdaki yazılımların ikisi de orjinal stock yazılımlardır. Turkcell uygulamalarından kurtulmak istiyorsanız Norveç yazılımını tavsiye ederiz. İllaki açılışta Turkcell yazısını görmem lazım diyorsanız Turkcell yazılımını indirin. Bütün yzılımların içinde Türkçe dili mevcuttur.

1: Huawei  U8860 Honor Turkcell 4.0.3

2: Huawei U8860 Honor Norveç 4.0.3

İndirdiğiniz yazılımı winrar veya winzip ile dışarı çıkartın. dload klasörünü olduğu gibi hafıza kartınızın içine atın. Hafıza kartını telefona takın.

Telefonu kapatın. Bataryayı çıkarıp 5 saniye sonra geri takın. Telefon kapalıyken  ses açma + ses kısma + güç tuşlarına beraber basın ve basılı tutun. Bür süre sonra yükleme işlemi başlayacaktır. Yükleme ekranını gördüğünüzde tuşları bırakabilirsiniz. Ekranda OK mesajını alana kadar bekleyin. İşlem bittiğinde telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında dil ayarlarınızı yapıp kendinize göre kişiselleştirmeye başlayabilirsiniz.

turkcell maxipro 5 huawei u8860 yazılım yükleme


Yükleme işlemi esnasında telefon ekranında inlem işareti ile beraber Update Failed hatası alırsanız büyük ihtimall hafıza kartınızda sorun vardır. Lütfen başka bir hafıza kartı ile deneyin. Tuşlara bastığınızda pembe bir ekran ile karşılaşırsanız ya telefon hafıza kartınızı görmüyordur ya da siz  dload dosyasını doğru şekilde hafıza kartına atamadınız. İşlemleri kontrol ederek en baştan başlamayı deneyin.

Author: Halil Akgül

24 thoughts on “Turkcell MaxiPRO 5 (Huawei U8860 Honor) Yazılım Yükleme

 1. merhaba . ben aynı şekilde u8yguluyorum ama sadece pembe ekran geliyor yükleme ekranı gelmiyor . Yardımcı olabilirmisiniz?

  1. dosyayı doğru şekilde hafıza kartına yükelemediniz ya da hafıza kartınız bozuk. işlemleri doğru yaptığınızdan emin olarak tekrar deneybilirsiniz.

       1. cevap için teşekkürler. toplam 4 adet denedim
        . pembe ekranda iken Windows modem görüyor ancak usb olarak dosyaları görmüyor.

      1. Hafıza kartını kart okuyucu kullanarak bilgisara baglayıp dosyaları yukleyin. İşlemleri doğru yaptığınızdan emin olmanıza rağmen basarılı olmuyorsa lütfen bir teknik servise danışın.

       1. update.app dosyasını dload klasörüne atıyorum. kuruluma başşlıyor step 1/2 unpacking yapıyor. step 2/2 ‘ye geçicince “update failed” diyor.

        Teşekkürler

        1. Arkadaşlar pembe ekran hatası alanlar indirdiğiniz .zip içindeki dload klasörünü hafıza kartının ana dizinize atın yani herhangi bi klasörün içine atmayın. O şekil pembe ekran hatası alırsınız. bu arada @selim arkadaşın verdiği link ölmüş ve siteyi eset virüs olarak algılıyo.

          1. denedim pembe ekran geliyo sadece yükleme yapmıyor onu soruyorm bn

     1. genelde hafıza kartı ile ilgili bir sorun bu, hafıza kartınızı fat32 ile biçimlendirin buna rağmen aynı hatayı alıyorsanız cihazda sorun vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir