Turkcell Maxi IQ tabletinizin model – desen şifresini yanlış girip bloke ettiyseniz veya ekran kilidi şifresini hatırlamıyorsanız tableti formatlamanız gerekecektir. Format işlemi tebletinizdeki tüm sonradan yüklenmiş olan bilgi, veri ve uygulamaları silip tableti fabrika ayarlarına geri döndürecektir.

Format işlemine başlamadan önce lütfen tableti şarj edip batarya seviyesini en az %25 seviyesine getirin. İsterseniz hafıza kartınızı tabletten çıkarabilirsiniz.

Format için tableti kapatın. Tablet kapalı konumda iken açma-kapama tuşuna basın. Tablet titreyince tuşu bırakın. Ekranda Turkcell logosunu görünce ses açma + güç(açma-kapama) tuşuna basın ve 2 saniye basılı tutup bırakın.  Tablet biraz sonra Recovery Mode’ta açılacaktır.

Recovery Modta dokunmatik çalışmaz. Ses tuşları yardımıyla wipe data / factory reset seçeneğinin üzerine gelip güç tuşuna basın. Onylamak için yes delete all users data seçeneğinin üzerine gelip tekrar güç tuşuna basın. Bu işlem tabletinizi formatlayacaktır. Şimdi reboot system seçeneğinin üzerine gelip güç tuşuna basarak tableti yeniden başlatabilirsiniz. Tablet formatlanmış şekilde açılacaktır.

4 thoughts on “Turkcell Maxi IQ Tablet Format Atma”
    1. Format öncesi açılıyor muydu ve işlem sırasında şarj bitmesi gibi bir şey yaşandı mı?

      1. Lütfen yardım tableti fabrika ayarları yaptık açtıktan sonra play store sunucu hatası veriyor dediğiniz gibi tableti açtıktan sonra titremeden sonra 3 saniye ses açma kapatma tuşuna bastım ekrana birşey gelmedi tablet açıldı sadece bu konuda yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim

        1. Merhaba. Eski sürüm bir tablet olduğu için fabrika ayarlarına dönüş işlemi sonrası birkaç saat internete bağlı şekilde beklemelisiniz. Play Store logosu değiştiğinde anlayın ki güncellenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir