Turkcell HGS Yükleme Servisi

HGS yükleme işlemleri konusunda alternatifler artmaya devam ediyor. Turkcell de sisteme yeni bir alternatif geliştirerek, müşterilerinin mobil ödeme ile kolayca HGS yüklemesi yapabilmelerini sağlayan sistemi kullanıma sundu.

Turkcell hat üzerinden yapılması gerekenler oldukça basit. Fakat dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var. Öncelikle işlem yapılacak hattın Turkcell Mobil Ödeme servisi açık olmalı! Ayrıca işlem sırasında gönderilecek mesaj için 50 kuruş, işlem ücreti olarak da 1,65 lira tahsil ediliyor. Dolayısıyla işlem kullanıcıya yükletmek istediği bakiye tutarı ve 2 lira 15 kuruşa mâl oluyor.

Turkcell Mobil Ödeme servisi açık olan kullanıcının HGS yükleme işlemi yapabilmesi için PLAKA boşluk TUTAR ya da HGSNO boşluk TUTAR yazarak 1447’e mesaj göndermesi gerekiyor. Örnek; 34XX61 10 ya da 1234567890 15 şeklinde.

turkcell-hgs-yuklemeŞu an sadece 10 ve 15 lira yüklemeleri yapılabiliyor. Bu yüklemeler aynı hat üzerinden günde en fazla 5 kez, ayda toplamda en fazla 200 lira olacak şekilde yapılabiliyor.

Yapılan işlemler sonunda yükleme miktarı + 2,15 lira ücretlendirme, faturalı hattın faturasına yansıtılıyor, ön ödemeli(eski ismiyle kontörlü) hatlarda ise müşterinin bakiyesinden düşüyor.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.