Turkcell Askercell Nedir, Nasıl Kullanılır?

Askercell bir Turkcell servisi. Er ve erbaşlara belli koşullarda ücretsiz kullanım imkanı sunan servis, kısa süre önce başlayan çalışmaların bir sonucu.

Genel Kurmay Başkanlığı yakın zamanda er ve erbaşların telefon kullanabilmesi üzerinde çalışma yapıldığını duyurmuştu ve biz de bu açıklamayı sizinle paylaşmıştık. İlgili açıklamaya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu açıklamanın üzerinden çok geçmeden detaylar netleşmeye başladı ve Askercell karşımıza çıktı. Peki nasıl Askercell’li olunur? İşte detaylar.

Askercell için ilk koşul tabiiki Turkcell’li olmak ya da Turkcell hatta geçiş yapmak.

Askerlik görevini yerine getiren kişinin Turkcell İletişim Merkezleri(Tim) ya da Turkcell Yetkili Satış Noktalarına(Mavi Nokta) başvuruda bulunması gerekiyor. Tanımlama buradaki çalışanlar tarafından yapılıyor. Tanımlama sırasında kullanıcı telefonuna mesaj geliyor ki bu mesaj ‘EVET’ yazılarak cevaplanmalı.

Askercell, er ve erbaşlara toplam 7 numara ile ücretsiz konuşma ve mesajlaşma imkanı sağlıyor. Bu servise internet kullanımı dahil değil! Yani ilgili hatlar için data servisi kapalı olacak. Bu numaralarından 5’i mobil yani cep telefonu numarası 2’si ise sabit hat! Maksimum sayı 7 ancak daha az numara tanımlaması da yapılabilir.

Hat, hafta içleri 08:00-18:00 saatleri arasında konuşmaya kapalı. Telefondan yapılacak *199# tuşlamasıyla hattın aktifliği kontrol edilebiliyor.

turkcell-askercell-nedir-nasil-olunur

Askercell tüm cep telefonları ve akıllı telefonlar ile çalışıyor. Ancak TSK tarafından yapılan açıklamada belli cihazlar denmişti. İlgili cihazların tercihi kullanıcıya bırakılıyor.

Askercell iptali için yine Turkcell İletişim Merkezleri(Tim) veya Turkcell Yetkili Satış Noktalarına başvuruda bulunmak gerekiyor.

Author: Tayfun Sağır

1 thought on “Turkcell Askercell Nedir, Nasıl Kullanılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir