4.5G teknolojisinin ülkemizde hayata geçmesiyle birlikte operatörler tarafında da bir dizi hareketlilikler yaşanmaya başladı. Yeni tarife ve promosyon hazırlıkları ile yeni teknolojinin son kullanıcıya tanıtılması, bu kapsamda etkin bir bilgi akışının sağlanması gibi detaylar, operatörlerin en çok mesai harcadığı alanlar. Turkcell de bu kapsamda 4.5G teknolojisinden bir kaç ay sonra faturasız hatlar için yeni paketlerini duyurdu. Daha önce de dönem dönem Yıldız Paketlerini tüketiciye sunan ülkemizin en büyük operatörü bu kez seçeneklerin sayısını arttırmış.

Tam 5 farklı Yıldız Paketi’nin bulunduğu yeni faturasız müşteri kampanyalarının bu denli çok seçeneğe sahip olmasının sebebi de tabiiki 4.5G. Çünkü bir çok farklı kullanıcı tipinin eskine nazaran çok daha keskin talepleri var. Telefonlar, bulunulan bölgeler ve dolayısıyla internet hızları ile mobil veri tüketimleri birbirinden çok farklı.

Yeni Yıldız Paketleri’nin fiyatı 19 liradan başlayıp, 38 liraya kadar çıkıyor ve uygun koşulları sağlayan kullanıcılar direk bayiden, Turkcell Pos cihazları yardımıyla da yükleme yaptırabiliyor. Süper Yıldız Paketi, Yıldız 3 Gb Paketi, Yıldız 4 Gb Paketi, Yıldız 5 Gb Paketi ve Yıldız 6 Gb Paketi olarak adlandırılan yeni paketlerin tamamı son kullanıcıya her yöne 1000 kısa mesaj(sms) içeriğiyle geliyor. Süper Yıldız ve Yıldız 3 Gb her yöne 500 dakika konuşma süresi sunarken, diğerleri 750 dakika içeriyor. İnterner paketlerinin miktarları da zaten paket adlarından rahatlıkla anlaşılabiliyor. Bu noktada sadece Süper Yıldız Paketi’nin adı gizemli gibi durabilir ki o da 2 Gb internet içeren paket.turkcell-yeni-yildiz-paketleri-2016

BU KAMPANYALAR SONA ERMİŞTİR.

2016 yılının yeni Yıldız Paketlerini satın alabilmek için yeni Turkcell faturasız (ön ödemeli) müşterisi yani Hazır Kart kullanıcısı olunması gerekiyor. Bu şart ister yeni hat alarak ister de numara taşıma yaparak sağlanabiliyor. Son kullanıcının alacağı yeni sim kartlar 4.5G uyumlu oluyor ve paket satın alındığı andan itibaren de müşterinin 4.5G kaydı otomatik olarak yapılıyor. İşte bu noktada dikkat etmek gerekiyor; tüketim alışkanlığınızı henüz tam olarak kestiremiyorsanız, arada sırada KALAN yazıp 2222’ye ücretsiz kısa mesaj atarak ya da *159# tuşlamasıyla paketten kalan bakiyenizi kontrol etmelisiniz.

Yeni Yıldız Paketleri, tüketicinin hattında yeterli bakiye olması durumunda her ay yenileniyor ve istendiği taktirde iptal edilebiliyor. Bu konuda da yine ücretsiz kısa mesaj ve müşteri hizmetleri kanalları açık. Biz daha çok ilgi görmesi muhtemel Süper Yıldız Paketi ve Yıldız 3 GB Paketi ile ilgili önemli detayları daha önce ‘Tarifeler‘ bölümünde paylaşmıştık. Diğer paketlerin detayları ve daha fazla bilgi için ise aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Turkcell Hat Taşıma Kampanyaları (Hazır Kart)

One thought on “Turkcell 2016 Yılının Yeni Yıldız Paketlerini Duyurdu!”
  1. Turkcell paketleri çok dandik yaa hiçbir işe yaramıyor onca paketi sen asıl vodafone bak tarife gör internet hızına bak sürat gör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir