Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu’nun görüşe açtığı taslağa göre, operatörlerin çağrı merkezlerindeki müşteri temsilcileri, kullanıcıların kredi kartı bilgilerini sözlü olarak isteyemeyecek.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK), TL yükleme hizmetleri konusunda düzenleme için kolları sıvadı.

Bir işletmecinin yetkili satış firması üzerinden sunulan TL yükleme hizmetlerinde abonelerin kredi kart bilgileri kullanılarak üyelik/abonelik işlemi gerçekleştirildiği ancak abonelerin söz konusu işlemde verdikleri onayın muhtemel sonuçları hakkında değerlendirme yapabilmeleri için açık ve anlaşılır bir biçimde bilgilendirilmedikleri durumların ortaya çıkması üzerine BTK, TL yükleme hizmetlerine ilişkin düzenlemeyi internet sitesinde görüşe açtı.

ERİŞİM ENGELLENECEK
Taslağa göre, işletmecilerin çağrı merkezlerindeki müşteri temsilcileri, TL yükleme, fatura ödeme gibi hizmetlerde kullanıcıların kredi kartı bilgilerini sözlü olarak isteyemeyecek ve müşteri temsilcilerinin bu bilgilere erişimi engellenecek.

musteri hizmetlerinden kontor yukleme

 

Sunulan hizmetlerde, sesli kayıt sistemi ile kullanıcılara, ilgili hizmeti almaları durumunda, kredi kartlarından ne kadar çekileceği ya da faturalarına yansıyacak tutar açıkça ifade edilecek ve kullanıcıların ispatlanabilir irade beyanları alınacak.

Taslak 1 ay süreyle BTK’nın internet sitesinde kamuoyu görüşüne açık kalacak.

ntvmsnbc

2 thoughts on “‘TL Yükleme Hizmetleri Taslağı’ Görüşe Açıldı”
  1. ben samsung 3850 kullanıyorum yazılımı firmwareyle değiştirmek istedim herşeyi uyguladım ama tel kapandı açılmıyor acil yardım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir