Hem Google Play Store hem de AppStore‘da bulunan Tinder uygulaması ortak beğeni ve arkadaş altyapısını kullanarak eşleştirme yapan bir arkadaşlık uygulamasıdır.

Direkt mesajlajma sistemi bulunmadığından henüz ülkemizde çok fazla popüler olmasa da dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı mevcut. Kullanışlı arayüzü ve sadeliği popülaritesini arttırmaktadır.

Uygulamayı kullanabilmek için Facebook hesabınızın olması gerekmektedir. Tinder uygulaması Facebook hesabınızındaki bilgilerinizden faydalanmaktadır. Facebook hesabınızla Tinder uygulamasına giriş yaptığınızda uygulama kişisel bilgilerinize, fotoğraflarınıza ve beğenilerinize ulaşıyor.  Tinder uygulaması Facebook hesabınıza herhangi bir bilgi göndermez, sadece bilgi alır.

Tinder ile belli bir coğrfyada arama yapamazsınız. GPS sistemini kullanarak çevrenizdeki insanları karşınıza getirir. Uygulama ayarlarından size ne kadar yakın-uzak olan insanların gösterilebileceğini ve hangi cinse karşı ilgi duyduğunuzu ayarlayabilirsiniz. Ayrıca Tinder profilinize Facebook hesabınızdan fotoğraf ekleyebilirsiniz.

Tinder uygulamasının işleyişini ise kısaca şöyle anlatabiliriz; Tinder uygulaması facebooktaki bilgi ve beğenilerinize ulaşır.  GPS sistemi ile çevrenizdeki insanları ekrana getirir. Ekrana gelen kişinin profilinde görmenize izin verdiği fotoğrafları ve varsa ortak arkadaş ve beğenilerini görürseniz.

Buradaki amaç her ne kadar ortak zevklerinizin olduğu kişiyi bulmak olsa da kullanıcıların daha çok sadece fotoğraf değerlendirmesi ile eş aradıklarını görüyoruz. Facebook’u bile henüz amacına uygun kullanamadığımızı düşünürsek Tinder için pek endişelenmeye gerek yok. :)

” olayını da birz açıklamakta fayda var. Sizin hoşunuza giden bir kişiyi beğenmeniz herhangi bir anlam ifade etmiyor. Eş olabilmeniz yani biririnizle mesajlaşabilmeniz ve anı paylaşabilmeniz için beğendiğiniz kişinin de sizi beğenmesi gerekir. Ancak bu şekilde eş olabilirsiniz. Birden fazla kişi ile eş olabilirsiniz. Ayrıca eşleriniz arasında “anı” dediğimiz sadece eşlerinizin görebildiği foroğraflar da paylaşabilirsiniz. Bu işlem de eşlerinizi elemeye yarayacaktır.

Tek cümleyle özetlersek;  beğendiyseniz sağa beğenmediyseniz sola kaydırın. :)

Android cihazlar için Tinder uygulamasını indirmek için buraya tıklayın.

IOS cihazlar için Tinder uygulamasını indirmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir