Son dönemde her gün bir yenisini gördüğüm giyelebilir teknoloji ürünlerine bir yenisi daha eklendi; The Cicret Bracelet! Aslında piyasada akıllı telefon ve tabletler ile uyumlu olarak çalışabilen birçok akıllı bileklik bulunuyor. Ancak Cicret adını taşıyan yeni bileklik, giyilebilir cihazları bir adım daha öteye götürüyor. Cicret, dokunmatik ekranı kolunuza yansıtabilme özelliği ile ön plana çıkıyor.

Söz konusu akıllı bilekliğin yan tarafında küçük bir projektör var ve bu projektör sayesinde mobil cihazlardaki görüntü kola yansıtılıyor. Akıllı bileklikte bulunan sensörler yardımı ile kullanıcının yansıtılan ekrana yaptığı dokunuşlar kolay bir şekilde algılanıyor.

Parmak dokunuşlarını algılayabilen akıllı bileklik, Android işletim sistemi ile çalışıyor. 16GB ve 32GB olmak üzere iki farklı model olarak gelen akıllı bilekliğin Wi-Fi, Bluetooth ve Micro USB desteği sunacağı belirtiliyor.

İnternette gezinme, oyun oynama gibi işlemleri kullanıcın kolu üzerinde yapabilmesine imkan tanıyan Cicret, kullanıcılara 10 farklı renk seçeneği ile sunulacak.

cicret-renkleri

The Cicret Bracelet Mekanik Yapısı

cicret-mekanik

 

Şu anda söz konusu akıllı bileklik şu an için bağış desteği bekliyor. Yaklaşık 400 dolar fiyat etiketine sahip olması beklenen Cicret, henüz prototip aşamasında! Cihaz ancak gerekli fon desteğini aldığında seri üretim aşamasına geçecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir