Teknosa Preo P2 cep telefonunuza ‘durduruldu’ hataları gibi yazılımsal problemler, desen kilidini unutmak-bloke etmek gibi güvenlik aşamalarının birinde takılmak ya da tek seferde ayar veya veri sıfırlaması yapmak isterseniz, formatlama yoluna gidebilirsiniz. Formatlama işlemiyle telefonunuz fabrika ayarlarına geri dönecek ve herhangi bir zarar görmeyecek!

Akıllı telefonunuza format atmaya karar verdiğinizde lütfen mümkünse veri yedeği alın ve şarj düzeyini en az %25 olarak ayarlamayı unutmayın! İşlem sırasında telefonda sim veya hafıza kartlarının takılı olup, olmaması önemli değildir, istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Ayrıca format uygulaması telefonunuzun garantisini de etkilemez, telefonu garanti dışı bırakmaz!

Preo P2’ye format atabilmek için 2 farklı yol bulunur. Bunlardan ilki için menü üzerinden Ayarlar> İleri sistem ayarları> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla> Geri yüklemeyi onayla> Tamam yörüngesini izlemelisiniz.

Kullanılabilecek ikinci yol olan ve genellikle tuş formatı olarak ifadelendirilen donanımdan format, daha çok desen kilidini unutmak/bloke etmek gibi güvenlik aşamalarının atlanması için kullanılsa da menüye erişim sağlayamadığınız her durum için bu yöntemi uygulamayı deneyebilirsiniz. Bu yöntemi mantığı telefonun fiziksel tuşlarını kullanarak kurtarma moduna(recovery mode) ulaşmak şeklindedir.teknosa-preo-p2-hard-format-atmaDonanımdan format uygulamasını yapabilmek için izlemeniz gereken yol sırasıyla şu şekilde;

  • Telefonu kapatın ve ses açma ile güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak telefonu açın.
  • Ekranda mavi + kırmızı renkli yazılar gördüğünüzde tüm tuşları bırakın.
  • Bu aşamadan sonra dokunmatik çalışmayacaktır! İlgili seçenekler arasında aşağı-yukarı gidebilmek için ses tuşlarını, onay için ise güç(kilit) tuşunu kullanmalısınız.
  • Ses kısma tuşuyla ‘wipe data/factory reset‘ seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuyla onaylayın.
  • Yeni ekranda yine ses kısma tuşuyla ‘yes — delete all user data‘ seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuyla onaylayın.
  • Ses kısma tuşuyla ‘wipe cache partition’ seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuyla onaylayın.
  • Son olarak ilk sıradaki ‘reboot system now’ seçeneğini güç tuşuyla onaylayın.

İşlem tamam! Teknosa Preo P2 akıllı telefonunuzun kurulumunu yapıp, yeniden kişiselleştirmeye başlayabilirsiniz.

One thought on “Teknosa Preo P2’ye Nasıl Format Atılır?”
  1. Slm telefonum preo p2 donanım formatı attım daha öncede atmıştım fakat bu sefer mailini kabul etmiyor hata veriyor telefonumda önceden kullanmış olduğum 3 adet mail var hiçbirini kabul etmiyor nasıl bir yol izlemem lazım tesekkurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir