Technodia Cherokee 4GB Tablet Yazılım Yükleme

Technodia Cherokee 4GB modeli tablet Android işletim sistemine sahiptir. Dolayısıyla sık sık yazılımsal hatalar meydana gelmektedir. Yazılımsal hataları gidermenin en kolay ve sağlıklı yolu cihaza yeniden yazılım yüklemektir.

Yazılım yüklemesi aynı zamanda format işlevini de göreceğinden cihazdaki tüm kişisel bilgi ve verileri silecektir. Yedek alma imkanınız varsa önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Tableti şarja takıp şarj seviyesini %40‘ın üzerinde tutun.

Yükleme işlemini bilgisayar üzerinden yapacağınız için bir adet USB kablosuna ihtiyacınız olacak.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: PhoneixUSBPro_V4.0.0

2:Technodia Cherokee 4GB Firmware

Her iki dosyayı da indirip winrar yardımıyla bir kalsöre çıkarın.

PhoneixUSBPro_V4.0.0 klasöründeki  PhoneixUSBPro_EN.msi dosyasını çalıştırıp kurun. Kurulum esnasında sürücü yüklemesi de yapabilir. Çıkan sürücü yükleme kutucuklarını “Yine de Yükle” seçeneği ile geçiniz.

Kurulum bittikten sonra programı açın. Programı masaüstünde bulamıyorsanız arama çubuğuna ismini yazarak bulabilirsiniz. Programı açtığınızda aşağıdaki ekranla karşılacaksınız.

technodia-cherokee-4gb-yazilim-yukleme-1


Image butonuna tıklayarak indirmiş olduğunuz 1G_4g_a33_599x_v76_1024x600_0309_auto_0417.img dosyasını seçin.

Tableti kapatın.

Start butonuna basın.


Ses açma tuşuna basılı tutarak USB kablosunu tablete takın ve güç tuşuna 4-5 defa basıp bırakın. Bilgisayar tableti algıladığında işlem başlayacaktır.

Yükleme işlemini program penceresinden takip edebilirsiniz. İşlem 10 dakikaya kadar sürebilir. Bu esnada lütfen bağlantıyı kesmeyin.

Finish %100 mesajını gördüğünüzde işlem başarıyla bitmiş demektir. Bağlantıyı kesip tableti açın. İlk açılma süresi biraz uzun sürebilir. Tabletin açılmasını bekleyin.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir