Syrox T700 ve T704 Tabletlere Nasıl Format Atılır?

Syrox T700 veya T704 tablet bilgisayarınızda donma, ağırlaşma, uygulama/işletim sistemi hataları gibi yazılımsal olduğunu düşündüğünüz problemler varsa, tek seferde ayar ya da veri sıfırlaması yapmak istiyorsanız veya desen kilidini bloke etmek/unutmak gibi güvenlik aşamalarının birinde sorun yaşıyorsanız, tableti formatlama yoluna gidebilirsiniz.

Syrox T700 serisini formatlayabilmek için 2 farklı yol vardır. Bunların ilki için menüye erişim sağlayabiliyor olmanız gerekirken, ikinci yol olan donanımdan format daha çok menü erişimi olmayan mobil cihazlar için kullanılır.

Tabletinize format atmaya karar verdiyseniz ve işlemi yapacaksınız, lütfen önce mümkünse verilerinizi yedekleyin ve tablet şarj düzeyinin en az %25 olmasını sağlayın!

Kullanabileceğiniz ilk yöntem için menü üzerinden Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika ayarlarına sıfırla> Tableti sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyin ve onay verin.

Diğer yöntem ise daha çok desen kilidinin unutulması gibi güvenlik aşamalarının unutulması ya da bloke edilmesi durumunda kullanılan donanımdan formattır.  Bu yöntemin uygulanabilmesi için tabletin fiziksel tuşlarından faydalanmalısınız. Yapmanız gerekenler sırasıyla şöyle;

  • Tableti kapatın ve 10 saniye kadar bekleyin.
  • Daha sonra ses kısma tuşuyla birlikte güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak tableti açın ve ekranda görüntü gördüğünüz anda tuşları bırakarak, güç tuşuna hızlı bir şekilde ard arda basmalısınız.
  • Tablet bir süre sonra kurtarma moduna ulaşacak. Burada dokunmatik çalışmayacağı için yine fiziksel tuşlardan yararlanmaya devam edeceksiniz. 
  • Öncelikle ses kısma tuşuyla ‘wipe data/factory reset‘ seçeneği üzerine gelin ve güç(kilit) tuşuyla onaylayın.
  • Tablet sıfırlama yapacak ve ilk gördüğünüz ekrana geri dönecek. Burada yine ses kısma tuşuyla ‘wipe cache partition‘ seçeneği üzerine gelin ve güç(kilit) tuşuyla onaylayın.
  • Son olarak tableti yeniden başlatabilmek için ilk sırada gördüğünüz ‘reboot system now‘ seçeneğini güç tuşuyla onaylayın.

İşlem tamam! Artık Syrox T700 serisi tabletinizin kurulumunu yaparak, kişiselleştirebilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir