Elektronik eşya piyasasından bildiğimiz Sunny de akıllı telefon pazarına giriş yaparak SS01 ve SS70 modellerini piyasaya sürdü. Android işletim sistemi kullanan bu akıllı telefonlarda da o ekranda bulunan görüntüyü aynen kaydedip, galeriye eklemek mümkün. Telefonların sunduğu dahili özellik sayesinden bu işlem için Android uygulama marketi olan Play Store üzerinden ekstra bir uygulama indirmenize de gerek kalmıyor.

Ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakalama, ekran görüntüsü kaydetme, ekran görüntüsü alma ve screenshot gibi çeşitli şekillerde adlandırılan özelliğin uygulanması oldukça basit.

Sunny SS01 ve Sunny SS70 akıllı telefonlarında ekran görüntüsü alabilmek için klasik Android tuş kombinasyonu uygulamasını yapmak yeterli olacak. Yani ilgili ekrandayken ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basıp, kısa bir süre beklenmeli.

sunny-ss01-ss70-ekran-goruntusu-almaEkranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görüp, bir deklanşör sesi duyduğunuzda işlemi doğru uyguladınız demektir. Zaten yukarıdaki akıllı bildirim çubuğunda da işleme dair bilgilendirme yapılacaktır.

Yakaladığınız görüntüyü telefonun galerisinde bulabilir, üzerinde düzenleme yapma veya paylaşım gibi amaçlarla kullanabilirsiniz.

One thought on “Sunny Akıllı Telefonlarında Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir