Sony Xperia ZR Modelinde Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Sony Xperia ZR modelinde tıpkı diğer bir çok akıllı telefonda olduğu gibi ekrandaki görüntüyü yakalayarak, galeriye ekleme şansınız var. Bu şekilde ekranda bulunan görüntüyü düzenleyebilir, paylaşabilirsiniz.

Aslında ekran görüntüsü alma özelliği bir çok ek imkanla Play Store’da uygulama olarak mevcut. Ancak telefonun sunduğu dahili özellikle hem çok basit bir şekilde işlemi yapabilir hem de ekstra bir uygulamayla akıllı telefonunuzu yormamış olursunuz.

Bu özellik ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot gibi bir çok farklı şekilde adlandırılsa da işlev olarak aynıdır.

Xperia ZR tuş dizilimleri olarak bir çok Xperia serisi modelden farklıdır. Ses tuşları güç tuşunun altında yer alır. Buna rağmen ekran görüntüsü alma yöntemi farklılık göstermez.

Ekran görüntüsünü alabilmek için görselde aktardığımız gibi ses kısma ve güç(kili) tuşlarına birlikte basarak, kısa bir süre bekleyin.

Yapılması Gereken Tuş Kombinasyonu: Ses Kısma Tuşu + Güç(Kilit) Tuşu
sony-xperia-zr-ekran-goruntusu-alma

Yakaladığınız görüntü anında galeriye eklenecektir. Zaten işleme dair bilgilendirmeyi de üstteki akıllı bildirim ekranından alacaksınız.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir