Sony Xperia Z5 Tanıtıldı!

Sony, Almanya’nın başkenti Berlin’de dün(1 Eylül) başlayan teknoloji kongresi IFA’da, bugün yeni amiral gemisi Xperia Z5’i tanıttı. IFA’nın en merak edilen standlarından birine sahip Japon teknoloji devi amiral geminin diğer versiyonları Xperia Z5 Compact ve Xperia Z5 Premium modellerini de görücüye çıkardı.

Sony, uzun süredir merak konusu olan yeni amiral gemisi serisini tanıttı. Japon merkezli teknoloji üreticisi yakın zamanda Xperia Z3+ modelini tanıtmış ve Z5 serisi üzerindeki merakı daha da arttırmıştı. Beklentiler yönünde Sony bugün yeni amiral gemisi serisini tanıttı. Yeni seri 3 farklı modelden oluşuyor; ana model Xperia Z5, küçük versiyonu Z5 Compact ve daha büyük bir versiyon Z5 Premium.

Fuarda 3 farklı model tanıtılmasına rağmen gözler ana model Xperia Z5 üzerindeydi. Yeni amiral gemi daha önceki modeller ve klasik Xperia ailesi çizgilerini yansıtıyor. Sony yine küçük dokunuşlarla tasarımı güncellemiş. En belirgin tasarım değişikliği ise güç butonunda! Yeni güç butonu artık tam yuvarlak tasarımda değil, daha yassı ve bu buton üzerinde parmak izi okuyucu var. Ayrıca yeni amiral gemi yine toza ve suya dayanıklı.

sony-xperia-z5-yesil-tanitimÜründe beklendiği gibi Qualcomm’un en güncel ürünlerinden biri olan Snapdragon 810 chipseti kullanılmış. 8 çekirdekli işlemciye, Adreno 430 görüntü işleyicisi ve 3 GB Ram yardımcı oluyor. Xperia Z5 32 Gb dahili hafızayla gelirken 200 GB’a kadar da hafıza kartı desteği sunuyor.

Ürünün en çok ön plana çıkan bölümü ise kamerası. Arka tarafta bulunan yeni ana kamera 23 Megapiksel bir teknik değere sahip. Bu kamera 0,03 saniyelik otomatik netleme özelliğine sahip. Sony bu kameranın rakiplerine kıyasla 5 kat daha iyi bir yakınlaştırma özelliğine sahip olduğunu da belirtiyor.

Sony Xperia Z5’in kesinleşmiş tüm teknik özelliklerini, görsellerini ve tanıtım videosunu görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Sony Xperia Z5

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir