Hakkında uzun zamandır söylentiler dolaşan Sony’nin yeni amiral gemisi Xperia Z5 bu kez resmi kaynaklardan sızdırıldı! Sabah erken saatlerde yanlışlıkla yaşandığı düşünülen sızıntıda, yeni ürünün basın görselleri yer alıyor. Sızıntıyı fırsat bilen Xperia Blog da fotoğrafları yayınlamaktan geri kalmadı ve takipçileriyle basın görsellerini paylaştı.

Sony’nin bugüne kadar belki en çok merak edilen ve hakkında söylenti dolaşan telefonu olan Xperia Z5, haftaya Çarşamba günü (02.09.2015) Berlin’de düzenlecek IFA teknoloji kongresinde tanıtılacak. Ancak Xperia Z3+ tanıtımından bu yana hakkındaki dedikodular bitmiş değil. Neredeyse bir Apple ürünü kadar söylenti ve habere maruz kalan ürünün son olarak gerçek fotoğrafları sızdı.

Sızan görsel sayısı 3 ve bu 3 görsel de telefon hakkında merak edilen ana konulara işaret ediyor. Tasarımda küçük bir yeniliğe giden Sony, yeni amiral gemisinin kasasına Xperia logosunu kazımış. Aynı görselden Xperia Z5’in beklendiği gibi yine su ve toza dayanıklı olacağı anlaşılıyor.

İkinci görselde ürünün 23 Megapiksellik yeni kamerasına vurgu var. Muhtemelen daha iyi bir diyafram aralığı ve lensle gelecek olan kameranın görseli, Sony’nin her dönem iddialı olduğu bir konuyu öne çıkarmış.

Son fotoğraf ise yeni bir renge işaret ediyor; turkuaz! Siyah, beyaz ve altın sarısı renklerinin artık standartlaştığı düşünülürse turkuaz Xperia Z5 premium cihazların bulunduğu sınıfa yeni bir soluk getirebilir. Bu aşamada umuyoruz ki Galaxy S6 Edge’in yeşil rengi gibi olmaz ve tüm pazarlara hızlıca yayılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir