Sony Xperia Z5 akıllı telefonunuzun ekranında bulunan görüntüyü anlık olarak kaydedebilir, bu şekilde galeriye eklenmesini sağlayıp, daha sonra düzenleme, paylaşım gibi amaçlarla kullanabilirsiniz. Telefon bu opsiyonu dahili olarak sunduğundan Play Store üzerinden herhangi bir uygulama indirmenize de gerek kalmaz.

İlgili özellik, ekran görüntüsü yakalama, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü kaydetme, screenshot gibi bir çok farklı şekilde adlandırılır ve Xperia Z5 modelinde de diğer Xperia serisi akıllı telefonlarda yapıldığı gibi uygulanır.

Sony Xperia Z5 akıllı telefonunuzda ekran görüntüsü alabilmek için 2 farklı yol vardır. Bunlar ilki klasik Android tuş kombinasyonu; ses kısma ve güç tuşlarına birlikte basın ve kısa bir süre bekleyin.

sony-xperia-z5-ekran-goruntusu-alma

Diğer yöntem ise güç tuşuna uzun basıp, karşına çıkan bölümde ‘Ekran görüntüsü al’ seçeneğine dokunmak.

İki yöntem sonunda da telefon ekranında fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme olur ve telefonun sesi açıksa bir deklanşör sesi duyulur.

Yakaladığınız görüntüyü Xperia Z5’in menüsündeki ‘Albüm‘ ikonuna dokunarak bulabilirsiniz.

Sony Xperia Z5 akıllı telefonunuzla ekran videosu da kaydedebilirsiniz. Bu özellik de Sony tarafından dahili olarak sunulmuştur. Yapmanız gereken sadece güç tuşuna uzun basarak, karşınıza çıkan seçeneklerden ‘Ekranı kaydet’ bölümüne dokunmak. Eğer bu yöntem memnun kalmazsanız Play Store’a girip, ‘screen recorder‘ şeklinde aratma yapabilir, arama sonucunda bulunan uygulamaları deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir