Japon teknoloji devi Sony, yeni amiral gemisini Japonya’da satışa sundu. Ancak diğer ülkelerden farklı bir adla; Xperia Z4!

Sony yeni akıllı telefonunu Mobil Dünya Kongresi’nde duyurmuş ve geçtiğimiz günlerde resmiyete kavuşturmuştu. Ancak ürünün Japonya dışındaki pazarlada beklenenden farklı bir isimle Xperia Z3+ olarak satışa sunulacağı açıklanmıştı. Aynı ürün bugün Japonya’da satışa çıktı.

Japonya dışında Sony Xperia Z3+ olarak satışa sunulacak yeni akıllı telefon sadece, Japonya’da Xperia Z4 adıyla satılacak. Diğer pazarlarda ise Xperia Z3+ olarak vitrinlerdeki yerini alacak.

sony-xperia-z4-satisa-ciktiSony’nin yeni akıllı telefonunun Japonya’daki satış fiyatı 745 dolar. Diğer bir çok pazar için fiyatı 600 dolar olarak duyuran Sony’nin, yeni ürünü ülkemize Temmuz ayı gibi getirmesi bekleniyor. Türkiye için tahmini fiyat ise 2500 lira olarak dillendiriliyor.

Ürünün 2 farklı model adıyla piyasaya çıkacak olması Sony’nin yeni telefonu için Xperia Z5 model adı kullacağı yönünde tahmin yürütülmesine yol açtı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir