Sony Xperia Z3+ akıllı telefonunuz açılışta donduğunda yani Sony yazısında takılı kaldığında, işletim sistemi ya da uygulama hataları vermeye başladığında, ekran kilit deseni unutulduğunda veya bloke edildiğinde telefonu formatlayarak sorunları çözebilirsiniz. Format atma işlemi telefonu yazılımsal bir çok hatadan temizleyeceği gibi tüm kilit kodlarını da kaldırıp, sıfırlayacaktır.

İşleme başlamadan önce lütfen mümkünse veri yedeği alın ve akıllı telefonu tamamen şarj edin.

Xperia Z3+ modeline format atabilmek için 2 yol bulunur. Ancak bunlar ne bir kod kullanma ne de tuşlarla format atma şeklindedir. Yani Xperia Z3+ için bir format kodu ve donanımdan format(tuşlarla) seçeneği yoktur!

Kullanılabilecek ilk yol için Menü> Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla> Telefonu sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyip onay vermelisiniz. Onay sonrası telefon sıfırlama işlemi için kapanır ve temizlenmiş olarak yeniden başlar.

sony-xperia-z3-plus-hard-format-atma

Diğer yol ise yazılım yüklemesi yapmak şeklinde. Bunun için Sony’nin yardımcı masaüstü programı olan PC Companion’ı kullanmalısınız. Yapılacak işlemle telefon yazılımsal sorunlardan arınacağı gibi işletim sistemi de güncellenecektir. Dolayısıyla hem yazılım yükleme hem de yazılım güncelleme işlemi yapmış olursunuz. Nasıl yapıldığını görmek için lütfen aşağıdaki bağlantıyı kullanın.

Sony Xperia Modellerine Yazılım Yüklemesi Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir