Sony Xperia Z3+ akıllı telefonunuzun sunduğu dahili özellik ile o an ekranda görünen görüntüyü aynen galeriye kaydedebilir, galeriye ekleyebilirsiniz. Bu şekilde aynı işlem için Android uygulama marketi Play Store üzerinden uygulama edinmenize gerek kalmaz.

Ekran görüntüsü yakalama, ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü alma, screenshot gibi bir çok farklı şekilde adlandırılan özellik sayesinde ekrandaki görüntüyü düzenleme ya da paylaşma gibi amaçlarla kullanabilirsiniz.

Xperia Z3+, Android 5 Lollilop işletim sistemiyle gelen bir telefon ve ekran görüntüsü alma yöntemi diğer Xperia ailesi üyeleriyle ve bir çok markayla aynı. İşlemin uygulanışı oldukça basit ve 2 farklı şekilde yapabiliyor.

Kullanılabilecek ilk yöntem için ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak, kısa bir süre bekleyin.

sony-xperia-z3-plus-ekran-goruntusu-almaİkinci yöntem ise güç(kilit) tuşuna basılı tutarak, ekranda beliren seçeneklerden ‘Ekran görüntüsü al‘a dokunmak.

İki yöntem sonunda da bir deklanşör sesi duyulur ve ekranda bir hareketlenme olur. Yine yukarıdaki durum çubuğundan da işleme dair bilgilendirme yapılır.

Yakaladığınız görüntüyü telefonun menüsündeki ‘Albüm‘ ikonuna dokunarak bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir