Sony Xperia Z3 Dual, Xperia Z3 modelinin çift hatlı versiyonu. Bu modelde de format atma, yazılım güncelleme ve güncelleme işlemleri diğer Sony modelleriyle aynı. Sony Xperia Z3 Dual modeline format atmak için ya menü üzerinden fabrika ayarlarına sıfırlama yapmalı ya da aşağıda anlatacağımız yöntemi kullanmalısınız. Menü üzerinden yapılan işlem telefon ön belleğine çok fazla müdahale etmeyeceğinden yazılım yüklemesi yapmak gerekecek.

Format atma, akıllı cihazlarda yazılımsal sorunlar baş gösterdiğinde ilk denenen yoldur. Cihaza herhangi bir zarar vermediği gibi cihazın ilk günkü performansına dönmesini sağlar. Ancak Sony modellerine format atma işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken 2 husus var. Bunlardan ilki mümkünse veri yedeği almak, diğeri ise şarjın tamamen dolu olmasına dikkat etmek.

Sony Xperia serisi akıllı telefonlarda format için herhangi bir kod bulunmaz. Ayrıca bu telefonlarda kurtarma modu da(recovery mode) bulunmadığından, tuşlarla format atmak da mümkün olmaz. Bu yüzden tıpkı iPhonelarda olduğu gibi yardımcı masaüstü programını kullanmak gerekir ki bu program da Sony PC Companion.

xperia-z3-dual-hard-format-atma

 

Sony PC Companion üzerinden yapılan işlem, baştan yazılım yüklemesi anlamına geldiğinden hem cihaz formatlanmış olur, hem de varsa yazılım güncellemesi yapılmış olur. Daha önce genel bir başlıkta anlattığımız adımlar Xperia Z3 Dual’e de uygulanabilir. Nasıl olduğunu görmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Sony Marka Telefonlara Nasıl Format Atılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir