Sony Xperia Z Ultra Modelinde Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Sony Xperia Z Ultra phablet cihazlarda da tıpkı diğer bir çok phablette ve akıllı telefonda olduğu gibi ekran görüntüsü alarak, bu görüntüyü çeşitli amaçlarla kullanmak mümkün. Bunun için tıpkı diğer Sony Xperia serisi akıllı cihazlarda olduğu gibi fiziksel tuşlardan yararlanarak, basit bir tuş kombinasyonu yapmak gerekir.

Ekran görüntüsü alma özelliği o an cihaz ekranında bulunan görüntünün kaydedilerek, galeriye eklenmesini sağlar ve bu özellik, ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot gibi bir çok farklı şekilde adlandırılır.

Play Store’da bu özellik için bir çok farklı uygulama da bulunurken, Xperia Z Ultra bu özelliği dahili olarak sunar ve kullanma yöntemi diğer Sony Xperia ailesi üyeleriyle aynıdır.

Ekran görüntüsünü alabilmek için görselde aktardığımız gibi ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basın ve kısa bir süre bekleyin.

Yapılması Gereken Tuş Kombinasyonu: Ses Kısma Tuşu + Güç(Kilit) Tuşu
sony-xperia-z-ultra-ekran-goruntusu-alma

Yöntem doğru uygulandığında ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görerek, bir deklanşör sesi duyarsınız. Bu andan itibaren yakalanan görüntüyü galeriye eklenecektir.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.