Sony Xperia Z Modeline Nasıl Reset Atılır?

Sony Xperia Z akıllı telefonunuz takılı kaldığında, donduğunda, size hiç bir şekilde tepki vermediğinde, telefona reset atmanız gerekir. Reset atma işlemi telefona hiç bir zarar vermediği gibi sadece yeniden başlatacaktır.

Sony Xperia Z bataryası kullanıcı tarafından çıkarılamayan bir akıllı telefon olduğundan donma gibi sorunlarda bir kaç farklı yolu olan reset uygulaması yapılmalıdır. İşlem için telefonun fiziksel tuşlarından yararlanılmalı.

Telefondan tepki alamıyorsanız ilk önce videoda göstermeye çalıştığımız gibi ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak, telefon 1 kez titreyene kadar bekleyin. Eğer bu yol çözüm olmazsa bu sefer ses açma, ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına yine telefon 1 kez titreyene kadar birlikte basın.

2 yöntemi de denemenize rağmen telefon yeniden başlamıyorsa, yine aynı tuşlara telefon 3 kez titreyene kadar basın. Bu şekilde telefon tamamen kapanacak. Telefonu açarak yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Eğer tüm bu yolları denemenize rağmen telefon kendine gelmiyorsa ve tehşis koyamıyorsanız lütfen bir teknik servise danışın.

Author: Tayfun Sağır

1 thought on “Sony Xperia Z Modeline Nasıl Reset Atılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir