Sony Xperia Z C6603 telefonunuzun ekranındaki görüntü kaydederek, görüntülemek ya da daha sonra paylaşmak isterseniz bunu basit bir tuş kombinasyonuyla yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma yani diğer adıyla ‘screenshot’ işlemi o an ekranda bulunan görüntünün galeriye kaydedilmesine ve daha sonra kullanıcının bu görüntüyü kullanabilmesine olanak sağlar. Bilgisayar üzerinden ‘print screen sysrq’ tuşunun yaptığı işlemin aynısıdır.

Ekran görüntüsünü alabilmek için Sony Xperia Z C6603 tuşlarını kullanmanız gerekecek; görüntüsünü almak istediğiniz ekrandayken ses kısma  ve açma-kapama(kilit) tuşuna basılı tutarak bir iki saniye kadar bekleyin. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu ses kısma tuşu + kilit(güç) tuşu şeklindedir.

Diğer bir seçenek ise görüntüsünü almak istediğiniz ekranda açma-kapama(kilit) tuşuna kısa bir süre basılı tutmak. Ekrana telefonun kapanma menüsü gelir ve en altta ‘Ekran görüntüsü al‘ seçeneği çıkar. İlgili seçeneğe tıkladığınızda ekran görüntüsünü alabilirsiniz.sony xperia z ekran görüntüsü almaİşlemi başarıyla gerçekleştirdiğiniz taktirde bir deklanşör sesi duyar ve ekranda fotoğrafın çekildiğine dair bir uyarı görürsünüz. Aldığınız görüntüyü telefonunuzun menüsündeki ‘Albüm‘ bölümünde bulabilirsiniz.

 

6 thoughts on “Sony Xperia Z Ekran Görüntüsü Alma”
  1. sony xperia z3 de son arama sürelerini gösteren menü nerde acaba gelen arama giden arama toplam konuşma süresini gösteren menü

  2. Telefonum x peria x 10 ama ekran goruntusu alamadım yardm edin yeni bi uygulama mi yuklemeliyim

    1. x10 modeli androdid 2.1 yüklü bir cihazdır. bu sürümde ekran görüntüsü alma fonksiyonu yoktur.

  3. Ekran görüntüsü bu şekilde alamıyorum yeni güncellemeden sonra. Başka bir yolu var mı bunun?

    1. Ufuk bey merhabalar. Güncelleme sonrası sadece güç tuşuyla alınan ekran görüntüsü yöntemi kalktı, diğer yolu hâlâ kullanabilirsiniz. Yani ses kısma ve güç tuşlarına birlikte basmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir