Sony Xperia Z için ülkemizde kullanıcıların uzun süredir beklediği ‘Android 5 Lollipop’ yazılım güncellemesi dağıtılmaya başlandı.

Sony’nin 2013’de çıkardığı ve döneminde oldukça ilgi gören amiral gemilerinden Xperia Z güncellemeye kavuştu. Kullanıcılarının uzun süredir beklediği güncelleme için Sony bir süre önce açıklama yapmış ve yaz mevsimiyle birlikte güncellemenin telefonlara ulaştırılamaya başlanacağını belirtmişti. Marka sözünde durdu ve Mayıs ayı sonuyla birlikte güncellemeleri dağıtmaya başladı.

Güncelleme bir çok yenilik ve değişiklik içeriyor. Örneğin arayüzde ciddi değişiklikler var ve yeni arayüzle birlikte Android daha ön planda. Renkler ve ikonlar artık daha canlı. Ekran koruyucu bölümü ve sanal tuş dizaynları da tamamen değişiyor. Tabi bunun yanında bir çok ek özellik ve hata kapatma da güncellemede yer alıyor.

Sony Xperia Z’de Android 5 Lollipop güncellemesinin nasıl göründüğünü galeriden ve videodan inceleyebilirsiniz.

Yazılım güncellemesi dağıtılmaya başlandı ancak her telefona aynı zamanda ulaşmayacak. Bu da güncelleme henüz size gelmediyse, hiç gelmeyeği anlamına gelmiyor. Biraz sabırlı olmak gerekecek. Bu güncellemenin her telefona sağlıklı bir şekilde ulaşması açısından önemli.

Güncellemenin nasıl yapıldığını bilmiyorsanız aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Sony Xperia Z Modelinde Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir