Sony Xperia XA ve Xperia X Satışa Sunuldu

Japon teknoloji üreticisi Sony’nin Şubat ayında Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde görücüye çıkardığı ve Haziran ayında raflardaki yerini alacağını duyurduğu 3 yeni modelinden ikisi yani Xperia XA ve Xperia X ülkemizde satışa çıktı. Tahmin edildiği üzere Xperia X Performance için ise henüz bir gelişme yok ve yüksek ihtimalle ülkemizde satışı yapılmayacak. Gerçi Xperia X modelinin fiyatı göz önüne alındığında bunun yerinde bir karar olduğu yorumu pekala yapılabilir! Bunun yanında WMC 2016’da duyurulmayan, 6 inçlik Xperia XA Ultra modelinin satışları ise yakında başlayacak.

Yeni satışa çıkan modellerden Xperia XA uygun fiyatlı bir akıllı telefon olarak dikkat çekerken, Xperia X gözü daha yukarılarda olan ve premium seviyesine göz kırpan bir model. Ürünlerin dün itibariyle Türkiye lansmanları yapıldı ve önemli detaylar basın mensuplarıyla paylaşıldı. Xperia ailesinin yeni sınıfını temsil eden iki akıllı telefon lansmanla aynı gün yani dün satışa çıktı.

Sony’nin yeni akıllı telefonlarından Xperia XA 1399, Xperia X ise 2399 liralık satış etiketlerine sahip ve hemen her rengini bulabilmek mümkün. İlk etapta teknoloji marketlere dağıtımı yapılan ve yakın zaman GSM operatörleri tarafından tarifeye ek seçeneklerle de satışa sunulması beklenen Xperia XA ve Xperia X modellerini GSM bayilerinden sipariş edebilmek mümkün.

sony-xperia-xa-ve-xperia-x-fiyatlariYeni akıllı telefonların tüm özelliklerini, görsellerini ve tanıtım videolarını aşağıdaki bağlantıları kullanarak inceleyebilirsiniz.

Sony Xperia XA

Sony Xperia X

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir