Sony Xperia XA’ya Nasıl Reset Atılır?

Sony Xperia XA  yekpare kasa tasarımına sahip bir akıllı telefondur ve bataryası kullanıcı tarafından çıkartılamaz. Bu yüzden donma, takılı kalma, yanıt, tepki, cevap alamama veya telefonu kapatamama gibi sorunlarla karşılaşıldığında resetleme uygulaması yapılmalıdır. İngilizcede resetting veya restarting şeklinde ifadelendirilen uygulamayı biz resetleme olarak işliyoruz.

Resetleme uygulaması sadece telefonunuzu yeniden başlatır ve herhangi bir veri kaybına yol açmamaktadır. Yeniden başlayan telefon yeniden kullanıcı erişimine hazır hale gelmektedir.

Biz aslında Sony’nin önceki nesil cihazları için resetleme uygulamasını paylaşmış ve tuş kombinasyonu yapılması gerektiği konusunda bilgilendirme yapmıştık.Bu modelde de yeniden başlatma için bir tuş kombinasyonu uygulamanız gerekecek.

 

Güç tuşunu basılı tutun ve aynı anda sesi artırma tuşunu 6 saniye boyunca basılı tutun.

Cihazınız bir kez titrer. Cihazı zorla yeniden başlatmak veya kapatmak isteğinize bağlı olarak aşağıdaki şekilde devam edin.

 
 
Cihazı zorla yeniden başlatmak istiyorsanız: Bu noktada düğmeleri bırakın. Cihazınız yeniden başlatılır.
 
Cihazı zorla kapatmak istiyorsanız: Düğmelere basmaya devam edin. Birkaç saniye sonra cihaz üç kez titreşir ve kapanır.

Uygulamayı yapmanıza rağmen akıllı telefonunuzdan hâlâ tepki alamıyorsanız, donanımsal bir arızası olmasından şüphelenebilirsiniz. Teşhis koyamıyorsanız ve ürünün garantisi varsa yetkili servise, yoksa da herhangi lütfen bir teknik servise danışın.

Author: Halil Akgül

4 thoughts on “Sony Xperia XA’ya Nasıl Reset Atılır?

  1. Xa kullanicisiyim ama ole bi tus yok ve benim telefomum aciliyo ama ekran basmiyo neden ole olmustur

    1. Merhaba, makale güncellenmiştir. Eğer yeniden başlatılmasına rağmen tepki alamıyorsanız ekranda sorun olabilir. Arıza tesptiti için bir teknik servise danışmanızı öneriririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir