Sony Xperia V Format Atma – Yazılım Yükleme ve Güncelleme

Sony Xperia V akıllı telefonunuzda herhangi bir yazılımsal sorun oluştuğunda ilk olarak format atmayı denemelisiniz. Format atma işlemi akıllı telefonunuza herhangi bir zarar vermeyecek ve rahatlama sağlayacağından eskisinden daha iyi çalışacaktır.

Sony marka akıllı telefonları ancak yazılım yüklemesi yaparak formatlamak mümkün olabiliyor. Çünkü Sony marka akıllı telefonlarda format için kullanılabilecek bir kod veya kurtarma modu(recovery mode) bulunmuyor. Bu yüzden tuşlarla format atılamadığı için ancak menü üzerinden işlem sağlanabiliyor. Menü üzerinden yapılan sıfırlama da ise ön bellek tam olarak temizlenmediği için bazı sıkıntıların devam etme ihtimali var. Yazılım yükleyerek format atmak ise bu sorunların önüne geçiyor.

Ağırlaşma, sürekli kasılmalar, ekran kilit desenini unutma-bloke etme, işletim sistemi ya da uygulama hataları gibi bir çok sorunu ortadan kaldıran işlemi yapabilmek için Sony’nin masaüstü yardımcı programı PC Companion’u kullanmanız gerekecek.

sony-xperia-v-hard-format-atma

PC Companion üzerinden yapılacak işlem, telefonun en yeni yazılama güncellenmesini de sağlar. İşlemin adımlarını görebilmek için daha önce genel bir başlık altında yazdığımız makaleye aşağıdaki bağlantıdan göz atmalısınız.

Sony Marka Telefonlara Nasıl Format Atılır?

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir