Sony Xperia U ST25i Donma Sorunu

Güncelleme: Makaleyi ilk yazdığımızda Xperia U döneminin iyi telefonlarından biriydi. Ancak sonrasında mobil teknoloji çok hızlı gelişti ve Xperia U bu gelişmelere yetemez oldu. 512 Mb olan Ram o dönem için yeterliyken artık çok yetersiz! Bu yüzden telefonu dikkatli kullanıp, çok yormamak gerekiyor.

Sony Xperia U ST25i modeli 4GB‘lik dahili hafıza ve 512MB Ram‘i ile pek sorun çıkarmayan bir telefon olsa da uzun süreli kullanımda telefon ağırlaşabiliyor ve bazen donabiliyor. Ekran kilidini açmak istediğinizde tepki vermeyebilir, arama geldiğinde aramaya cevap veremeyebilirsiniz. Genelde bir iki dakika sonra bu donma, ağırlaşma geçiyor ancak bazen telefon uzun süre tepki vermeyebilir. Bu durumda telefonu resetlemeniz yani yeniden başlatmanız gerekir. Sony Xperia U modeline reset atmak için kilit(güç) tuşuna 10 saniye kadar basılı tutun. Buna rağmen telefon reset işlemini yapmıyorsa telefonun arka kapağını söküp telefonun bataryasını çıkarmanız gerekecek. Bataryayı çıkarın ve 5 – 10 saniye bekledikten sonra geri takıp telefonunuzu açın.

Çok sık donma yaşıyorsanız telefon hafızanız dolmuş demektir. Lütfen kullanmadığınız uygulamaları silin. Kullanmadığınız uygulamaları silmek telefonunuzun performansını artıracaktır.

Sony Xperia U modelini formatlamak veya yazılım güncellemesini yapmak için lütfen tıklayın. http://www.ceplik.com/sony-xperia-u-st25i-yazilim-guncellemesi/

Author: Halil Akgül

8 thoughts on “Sony Xperia U ST25i Donma Sorunu

  1. st 25 iş kullanıyorum fab.ayarlarına gırdım tlf.kapanıp acıldıgında sony gıdıp xperıa gelıyor. devamölı aynı ne yapmam gerekıyor acıl lutfen

    1. kardeş aynısı bendede oldu ne flash tool okuyor ne box okuyor telefoncuya götür uğraşırsan boot boza bilirsin.

    1. Ram kullanimi çalışan uygulamalara bagli. Bu normallik veya anormallikle alakali birsey degil. Gereksiz kullanmadiginiz uygulamaları telefondan kaldirin.

      1. merhaba benim telefonum satjı bitti sarja koyup açmayı denedim ama bir daha açılmadı,telefon ekrnında sony ve xperia yazısı çıkyor ve tekrar kapanıyor ne yapmam gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.