Sony Xperia T3 modeline yazılımsal olduğunu düşündüğünüz bir nedenden dolayı format atmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemle yapabilirsiniz.

Sony Xperia seri akıllı telefonlarda bir kurtarma modu(recovery mode) bulunmadığından tuşlarla format atmak mümkün olmadığı gibi format için bir kod da yoktur! Bu nedenle format atma işlemini Apple modellerinde olduğu gibi ya menü üzerinden ya da markanın yardımcı masaüstü programı ile yazılım yüklemesi şeklinde yapmalısınız. Sony’nin akıllı telefonlar için geliştirdiği masaüstü programı PC Companion. Bu programla yazılımsal tüm işlerinizi halledebilirsiniz.

Sony marka akıllı telefonlar çöktüğünde, Sony yazısında kalıp açılmadığında, sürekli donma-kasılma yaptığında ve ekran kilit deseni unutulup bloke edildiğinde yani kısacası yazılımsal tüm sıkıntılarda bu yola başvurulmalıdır. İşlemi yapmaya karar verdiğinizde mümkünse veri yedeği alın ve telefonu tam dolu olacak şekilde şarj edin.

sony-xperia-t3-hard-format-atma

PC Companion üzerinden yapılacak işlem baştan yazılım yüklemesi şeklinde olacağından, hem telefonunuz formatlanmış olacak hem de varsa yazılım güncellemesi yapılacak. İşlemin adımlarını daha önce genel bir başlık altında anlatmıştık. Siz de telefonunuzu makaleye uyarlayıp sorununuzu çözebilirsiniz. Makaleyi görmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Sony Marka Telefonlara Nasıl Format Atılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir