Sony Xperia T2 Ultra Format Atma – Yazılım Yükleme ve Güncelleme

Sony Xperia T2 Ultra akıllı telefonunuzda yazılımsal sorunlar baş göstediğinden ilk olarak format atmayı denemelisiniz. Format atma işlemi telefonunuza zarar vermeyeceği gibi performansını da arttıracaktır. Format atma işlemini telefonunuzun menüsü üzerinden fabrika ayarlarına sıfırlama şeklinde yapabilmeniz mümkün ancak bu bu şekilde ön belek silinmez. Bu yüzden aşağıda anlatacağımız yöntem ön bellek de sildiğinden daha etkili olacaktır.

Sony Xperia serisi akıllı telefonları için format kodu ve kurtarma modu(recovery mode) bulunmaz. Bu yüzden kodla ya da tuşlarla format atmak mümkün olmaz! Sadece Sony yardımcı masaüstü programı olan PC Companion üzerinden yazılım yüklemesiyle format atma sağlanabilir.

Sony marka akıllı telefonlarda donma, kasılma, ağırlaşma, ekran kilidini unutma-bloke etme, Sony yazısında takılıp kalma ve işletim sistemiyle uygulama hataları gibi sorunlarda bu işlemi yapmanız gerekir. İşlemi yapmaya karar verdiğinizde mümkünse veri yedeği alarak, telefonunuz tam dolacak şekilde şarj edin.

sony-xperia-t2-ultra-2-hard-format-atma

PC Companion üzerinden yapılacak işlem tam bir yazılım yüklemesi anlamına geldiğinden, telefonunuz formatlanıp, en güncel yazılıma kavuşacak. İşlemin adımlarını daha önce genel bir başlık altında anlatmıştık. Görmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Sony Marka Telefonlara Nasıl Format Atılır?

Author: Tayfun Sağır

5 thoughts on “Sony Xperia T2 Ultra Format Atma – Yazılım Yükleme ve Güncelleme

      1. Makalenin altındaki bağlantı yardımıyla yazılım onarımı yapmayı deneyin.

  1. S.A benim sony Xperia t2 ultra telefonum Mayıs ayında Android lolipop güncellemesi gelmeden önce çok iyiydi tamam arada tek tük kasıyordu ama bir kere bile donup kitlendiğini hatırlamıyorum. Bu lolipop güncellemesini yaptım ve sonra telefon instagram ve facede yada ilk telefonu elime alıp bişey açtığımda kitleniyor ekran ışığı normal sönüyor güç tuşuyla ışığı açıp kapatıyorum ama kitlenme devam ediyor en son çare onuda şansa buldum güç tuşuna ve ses açma tuşuna basılı tutunca telefon yeniden başlıyor yoksa telefon öyle kitlenip kalıyor bi süre sonra gider dedim sizin dediğiniz gibi formatta attım ama hala devam ediyor sizce ne yapmalıyım eski sürüme geçmeye bile razıyım cevabınızı bekliyorum çok sağolun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir