Sony Xperia SP ve Xperia L Tanıtıldı!

Markalar birbirini ardına yeni model tanıtımlarını yaparken Sony de boş durmadı ve Xperia SP ile Xperia L modellerini tanıttı.

Sony’nin Xperia Z ve ZL modellerini tanıtmasından sonra hiç hız kesmeyen model tanıtımı furyası tüm hızıyla devam ediyor. LG’nin Optimus G, HTC’nin One ve Samsung’un Galaxy S4 tanıtımına hamle, Sony tarafından orta sınıfta iki modelle geldi. Üst düzey iki telefonunu CES 2013 fuarında tanıtan marka, bu telefonlara ulaşamayacak kullanıcılar için iki adet orta seviye telefonu teknoloji severlere sundu.

İki modelden biraz daha donanımlı olan Xperia SP, 4.6 inç, 720 x 1280 piksel çözünürlüğünde ve 319 ppi piksel derinliğinde ekrana sahip. Çift çekirdekli 1,7 Ghz işlemci kullanan telefonunun işletim sistemi ise Android v4.1 Jelly Bean.

SONY-xperia-SP-L

Xperia L ise Xperia SP’ye oranla biraz daha küçük olan 4.3 inç, 480 x 854 piksel çözünürlüğünde ve 228 ppi piksel yoğunluğunda ekrana sahip. Yine çift çekirdekli işlemciyle gelecek olan modelin hızı ise biraz düşün; 1 Ghz. İşletim sistemi ise Xperia Sp modeliyle aynı; Android v4.1 Jelly Bean.

Tasarımları yeni nesil Xperia çizgilerini yansıtan yeni modeller orta sınıfa büyük hareketlilik getirecek gibi.

Sony Xperia SP özelliklerini detaylı olarak incelemek için tıklayın.

Sony Xperia L özelliklerini detaylı olarak incelemek için ise buraya tıklayın.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir