Sony Xperia SP Modeline Nasıl Reset Atılır?

Sony Xperia Sp bataryası kullanıcı tarafından çıkarılamayan bir model. Bu yüzden donma, takılma, yanıt vermeme gibi problemlerle karşılaştığınızda öncelikle resetleme(restart) uygulaması yapmalısınız.

Aslında daha önce Sony Xperia serisi akıllı telefonlara nasıl reset atıldığı konusunda makaleyi paylaşmıştık. Fakat Xperia Sp için durum biraz farklı; tuş kombinasyonuyla reset uygulaması yapmak mümkün değil. İşlem mantığı modem resetlemelerine benziyor ancak herhangi bir ayar ya da veri kaybına yol açmıyor. Dolayısıyla işlem sonunda sadece telefonunuz yeniden başlatılmış oluyor.

Sony Xperia Sp akıllı telefonunuza reset atabilmek için ilk yapmanız gereken arka kapağı çıkarmaktır. Arka kapak çıkarıldığında telefonun alt bölümünde sarı renkli bir alan görürsünüz ki hemen altında da ‘OFF’ ibaresi yer alır. Bu bölümde reset tuşu yer alır. ‘Kullanıcıya Destek’ videomuzda da görebileceğiniz gibi ilgili bölüme bir kaç saniye süreyle basılı tutmak yeterli olacaktır.

Telefonun kapandığını gördüğünüzde butona basmayı bırakabilirsiniz, kendiliğinden yeniden başlayacaktır. İşlem sonunda telefon sizden kısa bir kurulum isteyebilir, bu sizi şaşırtmasın. Kurulumu yaparak, telefonunuzu yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

xperia-sp-reset-atmaEğer resetleme denemenize rağmen hâlâ telefonndan tepki alamıyorsanız, farklı sorunlardan şüphelenebilirsiniz. Teşhis koyamıyorsanız lütfen bir teknik servise danışın.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir