Sony Xperia SP akıllı telefonunuzda da tıpkı diğer bir çok akıllı telefonda olduğu gibi ekran görüntüsü alabilir ve görüntüyü bir çok farklı amaçla kullanabilirsiniz. Bunun için tıpkı diğer Sony Xperia serisi akıllı telefonlarda olduğu gibi bazı fiziksel tuşlardan yararlanarak, basit bir tuş kombinasyonu yapmalısınız.

Ekran görüntüsü alma özelliği, ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot gibi bir çok farklı şekilde adlandırılır ve Xperia SP modelinde dahili olarak bulunur. İsterseniz Play Store’dan bu işleme dair uygulamalar edinebilir, görüntüyü kırma gibi ekstra özellikler edinebilirsiniz.

Sony Xperia SP modelinde ekran görüntüsü alabilmek için görselde aktarmaya çalıştığımız gibi ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak, kısa bir süre bekleyin.

Yapılması Gereken Tuş Kombinasyonu: Ses Kısma Tuşu + Güç(Kilit) Tuşu

Yöntemi doğru uyguladığınızda ekranda fotoğraf çekimini andıran bir hareketlenme görerek, bir deklanşör sesi duyarsınız. Ayrıca yukarıdaki bildirim ekranından da işleme dair bilgi alırsınız. Yakaladığınız görüntüyü telefonun galerisinde bulabilirsiniz.

sony-xperia-sp-ekran-goruntusu-almaEğer ses kısma tuşunuz çalışmıyorsa, Android uygulama marketi Play Store üzerinden ‘screenshot’ yazarak ücretsiz uygulamalara ulaşabilir, deneme yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir