‘Geliştirici Seçenekleri’ Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonlarda bulunan ancak sistem tarafından gizlenmiş bir özelliktir. ‘Geliştirici Seçenekleri’ tüketici tarafından pek kullanılmayan ancak zaman zaman ihtiyaç duyulabilecek özellikleri içerir ve güncel modellerin hemen hemen hepsinde deaktif olarak gelir.

Tüm Android telefonlarda olduğu gibi Sony Xperia serisi akıllı telefonlarda da bu seçeneği görünür kılmanın bir yolu var. Bu şekilde USB Hata Ayıklama, Uyanık Kal, GPU Kullanımını göster, CPU Kullanımını göster, İşaretçi konumunu göster gibi seçeneklere ulaşabilirsiniz.

Sony Xperia serisi akıllı telefonlarda ‘Geliştirici Seçenekleri’ni aktifleştirme yöntemi, mantık olarak Android işletim sistemi kullanan telefonlarla da benzerdir. İlk yapılması gereken Menü> Ayarlar> Telefon hakkında yörüngesini izlemek.

İlgili bölüme ulaştıktan sonra en altta yer alan ‘Derleme Numarası’ yazısı üzerine 7 kez dokunmaısınız. Üçüncü dokunuşunuzdan sonra telefon dokunuşlarınızı saymaya başlayacak ve 7. dokunuştan sonra ‘Artık siz bir geliştiricisiniz!’ şeklinde bildirimde bulanacak.

‘Geliştirici Seçenekleri’ni bir adım geriye giderek, ‘Telefon hakkında’ bölümünün üstünde görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir